1Partner kuuülevaade: Tallinna kortermüük tõusis hüppeliselt

1Partner KinnisvaraMais müüdi Tallinnas 848 korterit, mis on 21 protsenti enam kui aprillis, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti statistikat.

1Partner juhi Martin Vahteri sõnul vajub mitmesse suunda laiali, tekivad uued keskused ja see mõjutab oluliselt piirkondlikke hindasid. “ loomelinnak, Balti jaama turg ja ka kunstiülikooli kolimine tõstab linnapoolse Kalamaja hinda,” rääkis Vahter.

“Sellest tulenevalt läheb hinda ja nihkub suunda Kalamaja mõtteline teine külg. Kui varem oli Kalamaja piiriks Kungla tänav, edasi Volta, siis nüüd juba koos Arsenali keskuse valmimisega Eerika tänav. Järgmisena tuleb Sitsi ja kuna kõik need tänavad lähevad mõtteliselt juba Kalamaja alla, siis muutuvad sellega ka kallimaks,” rääkis Vahter.

Teine arenev suund on Ülemiste, kus praegu on liikluskaos, mis küll koos trammitee valmimisega loodetavasti veidi leeveneb. “ ja piirkond laiemalt korrastub ja muutub järjest populaarsemaks äripiirkonnaks,” rääkis Vahter.

Mais tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1316 ostu-müügitehingut. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 133 miljonit eurot, mis on 41 protsenti enam kui aprillis ja 26,6 protsenti rohkem kui mullu mais.

Korterite keskmine maksis mais 1664 eurot (aprillis 1660). Kalleim Tallinna korter müüdi 1 250 000 ning odavaim 3000 euroga.

Mais müüdi Tallinnas 37 hoonestatud elamumaa krunti, mis on kuue võrra rohkem kui varasemal kuul. Kalleim müüdi 1 020 000 ning soodsaim 30 000 euro eest.

Möödunud kuul müüdi 16 elamumaa krunti, mis on 13 võrra rohkem kui aprillis. Odavaim maksis 28 000 ja kalleim 1 320 000 eurot.

1Partner avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate. 1Partner Kinnisvara kodulehel on Tallinna kinnisvaratehingute hinnavõrdluse graafik, kust leiab lihtsa ülevaate pinnaühiku maksumuse igakuistest muutustest linnaosade kaupa.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC