1Partner: Tallinna korterite müük ja hind pööras suuna jälle üles

1PartnerTallinnas müüdi veebruaris 12 protsenti rohkem kortereid kui kuu varem ning ruutmeetri hind kasvas 3,4 protsenti, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma -ameti tehinguülevaadet.

Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul eelistavad inimesed pigem uusi kortereid, mis mõjutab ka nende hinda üles.

“Uute ja vanade korterite hinnavahe on nagu vedru, mis vahepeal kasvab ja siis jälle tõmbub tagasi. Kui mõni aasta tagasi olid vanad korterid uutega pea samas hinnaklassis, siis nüüd on vahe kärisenud. Samas piirkonnas päris uue ja korraliku vana korteri hinnavahe on 25-30 protsenti esimese kasuks ja see on ka täiesti normaalne tasakaal,” rääkis Vahter.

“Kasvav uute korterite vastu muudab kiiresti kogu Tallinna üldpildi suurlinlikumaks. Hipodroomi kanti kerkivad uued kõrghooned, Reidi tee valmimisega sulas terve tühjana seisnud piirkond välja, mis alles läheb hinda. Samuti hakkasid asjad nii Patarei kindluse kui Vanasadama ehitusega liikuma,” rääkis Vahter ja lisas, et Tallinna linnakese liigub suurte sammudega mere poole.

Veebruaris tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1128 ostu-müügitehingut, mis on saja võrra rohkem kui mullu samal ajal.

Veebruaris müüdi Tallinnas 831 korterit, mis on 12 protsenti rohkem kui jaanuaris ning 18,5 protsenti enam kui mullu samal ajal. Korteri ruutmeetri keskmine hind kasvas kuuga 3,4 protsenti 2075 euroni, mis on omakorda 9,3 protsenti kõrgem kui mullu veebruaris. Tallinna soodsaim korter müüdi 3800 ning kalleim 615 000 euro eest.

Veebruaris müüdi Tallinnas 31 hoonestatud kinnistut, mis on 10 võrra rohkem kui varasemal kuul. Soodsaim elumaja müüdi 1000 ning kalleim 1,3 miljoni euro eest.

Möödunud kuul müüdi 20 krunti, mis on jaanuariga võrreldes 14 võrra rohkem. Odavaim krunt maksis 12 000 ja kalleim 1,6 miljonit.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC