Northern Horizon Capital müüb BPT Real Estate-i BaltCap-ile

NHC_logo_no_background-288x143Northern Horizon Capital A/S sõlmis lepingu kinnisvara haldusega tegeleva tütarettevõtte BPT Real Estate AS müügiks BaltCap-i hallatavale erakapitali fondile.

Tehing viiakse lõpule eeldatavalt 2015. aasta septembris, peale kooskõlastust konkurentsiametiga. Tehingu hind on osapoolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

„BPT Real Estate müük on loogiline jätk viimase paari aasta jooksul toimunud arengutele, viies lõpuni BPT Real Estate-i kui täiesti iseseisva kinnisvarahaldusettevõtte eraldamise Northern Horizon Capital-i põhiärist, milleks on investeeringute juhtimine. Eraldamine võimaldab Northern Horizon-il täielikult keskenduda oma põhiäri arendamisele. Me näeme antud valdkonnas mitmeid huvitavaid võimalusi, mida pakkuda meie investor-klientidele, mitte ainult Põhjamaades ja Saksamaal, aga ka Baltimaades. Northern Horizon jätkab oma senist investeeringute juhtimise, fondihaldus ning ettevõtte tugiteenuste äri kasvatamist Baltimaades ka peale tehingu lõpule viimist,“ kommenteeris Michael Schönach, Northern Horizon Capital grupi tegevjuht.

“Baltimaade kinnisvaraturg on muutumas sarnasemaks arenenud riikidega, kus üha suurem roll on institutsionaalsetel omanikel. Seeläbi on tõusnud ka nõudlus iseseisvate kinnisvarahaldusteenuste pakkujate järele kõrgemaks kui kunagi varem. BPT Real Estate on regiooni üks tuntumaid ettevõtteid antud valdkonnas ning seetõttu otsustasimegi investeerida professionaalsesse meeskonda, kes pakub turul parima kvaliteediga teenuseid. Me eeldame, et BaltCap-i fondi investeering ja kogemus aitavad BPT Real Estate-il veelgi tugevdada usaldusväärse ja sõltumatu partneri mainet kõikide kinnisvarainvestorite silmis nii Baltimaades kui Poolas,“ sõnas Šarūnas Alekna, BaltCap-i investeeringute direktor.

“BPT Real Estate on kasvanud aasta-aastalt, saavutades turul lisandväärtust loovate kinnisvarateenuste pakkujate seas juhtpositsiooni. Peale ettevõtte täielikku eraldamist Northern Horizon Capital grupist jätkame kinnisvara haldusteenuste pakkumist nii Northern Horizon-ile Baltimaades ja Poolas kui ka paljudele teistele professionaalsetele kinnisvarainvestoritele. Meie eesmärgiks on jätkata turul juhtiva ettevõttena, garanteerida parim võimalik teenuste kvaliteet ning täiendada oma teenuste portfelli. Oleme kindlad, et koostöös BaltCap-iga suudame enda eesmärgid täide viia veelgi kiiremini ning peale Northern Horizon Capital-ist eraldumist saame jätkata kasvu sõltumatu ettevõttena,“ kommenteeris BPT Real Estate tegevjuht Indrek Hääl. Tehingu teostamisel oli Northern Horizon Capital-i finantsnõustajaks Porta Finance ning juriidiliseks nõustajaks Advokaadibüroo Borenius.

Northern Horizon Capital tegeleb kinnisvara investeeringute juhtimisega Põhjamaades, Saksamaal, Baltimaades, Poolas ja St. Peterburis Venemaal. Northern Horizon-i põhitegevusalaks on ärikinnisvara, sealhulgas spetsiifiliste segmentide nagu hooldekodud ning põllumaad, investeerimisstrateegiate pakkumine institutsionaalsete investoritele.

BPT Real Estate on Baltimaades ning Poolas tegutsev kinnisvara haldusettevõte, mis pakub ärikinnisvara omanikele lisandväärtust loovaid teenuseid kõikide suuremate vara alamklasside ulatuses. BPT Real Estate on rohkem kui 80 töötaja ning kokku ligemale 1 miljoni ruutmeetri hallatava pinnaga regiooni juhtiv teenusepakkuja.

BaltCap on Balti riikide juhtiv era- ja riskikapitaliettevõte, mis alustas tegevust regioonis 1995. aastal. BaltCap omab kontrolli enam kui 30 Balti ettevõttes, mille käive kokku on üle 300 miljoni euro. Viimase 5 aasta jooksul on BaltCap investeerinud nendesse ettevõttesse enam kui 150 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC