Aasta eest uuenenud Ülemiste on eelistatuim ostukeskus

Ülemiste KeskusAasta tagasi avati uuenenud . Tänaseks on Ülemiste Tallinna ja selle lähialade tuntuim ostukeskus, mida hinnatakse kõrgelt moe- , vabaaja- ning spordikaupade valiku poolest. Sel nädalal avati ka keskuse laiendus, mis toob juurde üle 300 parkimiskoha.

Ülemiste keskuse tegevjuhi Guido Pärnitsa sõnul on aasta keskuse taasavamisest möödunud linnulennul. “On raske varjata heameelt, et Ülemistel läheb väga hästi, kuigi aasta eest oli skeptikuid palju. Ülemiste on Tallinna kaubanduskeskuste seas kindlalt kanda kinnitanud.” Pärnits lisas, et külastajanumbrid jätkavad kasvutrendi. Kahe nädala eest Moensi ajal külastas ostukeskust ühe päeva jooksul rekordarv, enam kui 26 000 inimest. “Praegust Ülemistet iseloomustab ka see, et ostude arv on ca 20% võrra suurem kui külastajate arv. Ehk siis inimesed veedavad siin oluliselt kauem aega kui konkureerivates keskustes, mis omakorda viib suurema ostude arvuni.”

TNS Emori uuringu “Tallinna kaubanduskeskuste konkurentsisituatsioon 2015” tulemuste järgi on Ülemiste keskus kõige laiema kaubavalikuga ostukoht, mis eristub konkurentidest laia moe-, vabaaaja- ning spordikaupade valiku poolest. Uuendatud keskust nähakse täna kui kõige moodsamat ning eristuvat ja laiema tööstuskaupade valikuga ostukohta Tallinnas.

lisas, et ootuspäraselt käivad Ülemiste keskuses külastajad nii keskuses ostlemas kui ka aega veetmas. “Suur toidukohtade valik on muutunud keskuse ka mugavaks linnaäärseks kohtumispaigaks. Kevadel avatud populaarne Lennumaa Mängutuba annab võimaluse vanematel rahulikult ostelda, kui lapsed samal ajal mängides aega veedavad.” Teistest ostukeskustest enam nähaksegi Ülemistet eelkõige kogu ostukohana. “Et ostlemist veelgi mugavamaks ja sujuvamaks teha, avati sel nädalal ka parkimismaja laiendus, mille tulemusel lisandus üle 300 parkimiskoha.”

Lisaks parkimisele arendatakse järjepidevalt ka teisi mugavusteenuseid. Näiteks on Ülemiste keskus ostukeskustest ainsana liitunud “Siia saab” märgiprogrammiga, mis hõlbustab erivajadustega inimestel lihtsamini keskusesse pääseda. “Oleme kasutusele võtnud laenutatavad inva- ja lastekärud. Samuti on valmimas taktiilne ehk kombitav majajuht vaegnägijatele,” selgitas Pärnits.

Ülemiste kauplustest on populaarseimad naiste- ja meesterõivaste hulgas ja Monton, spordi- ja vabaajakaupade osas on eelistatuim kauplus Sportland ning lastekaupu ostetakse kõige tihemini Lindexist ja Mothercare’ist.

Ülemiste keskus on suurim moe- ja perekeskus, milles on üle 200 kaupluse ja teeninduskoha. Uue Ülemiste kaubanduskeskuse projektikontseptsiooni arhitektiks on hinnatud arhitektuuriettevõte AMB Arkitekter AS ning arhitektuurifirma AS ning ehitajaks Fund . Keskuse sisekujunduse autoriteks on Joonprojekti sisearhitektid Priit Põldme ja Reet Sepp. Ülemiste keskuse ja arendaja on International (), mis haldab ja arendab Baltimaades (sh 6 kaubanduskeskust Lätis), Norras, Portugalis, Rootsis ja Venemaal. Keskuse laiendust finantseeris SEB 84,5 miljoni euroga.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC