Ahtme Kooli uuenev kompleks sai nurgakivi

Riigi KinnisvaraTäna asetasid haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, Kohtla-Järve abilinnapea Niina Aleksejeva ja Ahtme Kooli direktor Jelena Ditjatkina Kohtla-Järvel pidulikult nurgakivi põhjalikku uuenduskuuri läbivale Ahtme Kooli uuele õppekorpusele, kogu kooli renoveerimine koos sisustamisega läheb maksma 3,6 miljonit eurot. Rekonstrueeritud koolimajas algab õppetöö 2015. aasta 1. septembril.

„Iga laps peab omandama parima võimaliku hariduse, mille oluliseks osaks on ka tänapäevane õppekeskkond. Ahtme koolimajast saab pärast renoveerimist ja juurdeehitust just selline kool, kus on arvestatud eriliste laste kõikide vajadusega,“ ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.

Ehitustööde käigus rekonstrueeritakse täielikult Ahtme Kooli õppehoone ja õpilaskodu, ning ehitakse hoonele juurdeehitus. Õpilaskodus ehitatakse välja köögi-, mängu-, olme- ja muud ruumid. Siseõue luuakse mänguplats ja välitundide läbiviimise alad. Kooli tegevus koondatakse ühte hoonesse, täna töötab kool eri hoonetes, mida lahutab linnatänav. Üks oluline uuendus on kindlasti lift, mis olemasolevas koolimajas puudub, kuigi õpilaste seas on liikumispuudega lapsi.

Ehitustööde lõppedes tuleval suvel on kooli õpilastele ja personalile loodud sobivad ja kaasaegsed õppe- ja töötingimused, mis vastavad laste vajadustele ja tulenevad nende hariduslikust eripärast ning tagavad kvaliteetse õppe ja arenemise. Koolipere saab enda käsutusse värvi-, muusika- ja füsioteraapia kabinetid, tööõpetuse ruumid koos õppeköögiga. Raske ja sügava puudega lapsed saavad mitmeid teenuseid kooli juurest lahkumata, näiteks ravivõimlemist.

Ehitustöid teostab Ferdmaster OÜ, koolihoone ehitusprojekti koostas Resand AS, kogu ettevõtmist juhib ja koordineerib Riigi Kinnisvara AS. Ehitust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Ahtme Kool on Haridus- ja Teadusministeeriumi hallatav riigi põhikool intellektipuudega lastele, koolis õpib 82 õpilast. Koolis viiakse läbi lihtsustatud, toimetuleku- ja hooldusõpet nii eesti kui ka vene keeles. Rekonstrueerimisel on arvestatud 120 õpilaskohaga, neist ligi pooltel on võimalik elada õpilaskodus. Ehitustööde ajal tegutseb kool Virumaa Kutsehariduskeskuse ruumides.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC