Ajaloorubriik: Unustatud Kaasani tänavast

1970. aastate keskel kadus lõplikult Tallinna linnapildist Sibulaküla ja Pleekmäe/Keldrimäe piiriks olnud vana Kaasani tänav. Paar selle tänava puumaja on täna alles Liivalaia tänava ääres Kaasani kiriku vastas.

Kaasani tänav on oma nime saanud 1721. aastal pühitsetud Kaasani kiriku ja Olümpia hotelli kohal asunud Kaasani Tütarlaste Kooli (hiljem 11. algkool ja õhtukeskkool) järgi.

Lühike kitsas munakivisillutisega tänav algas Lembitu tänava ristilt ja kulges Lennuki tänavani. Kaasani kiriku juures asus siis Kaasani plats, kus seisid voorimehed ja taksod.

Kuigi Sibulaküla ja Keldrimäe said 1944. aasta märtsipommitamises väga suuri purustusi, jäi Kaasani tänav õnneks terveks. Vana tänava saatus otsustati 30 aastat hiljem.

1974. aastal lammutati Kingissepa/Liivalaia tänava laiendustööde ning Olümpia hotelli ehituse tõttu piirkonnas kümneid vanu puumaju. Lagedaks tõmmati ka Kaasani tänav. Seejuures hävitati pool Kaasani kiriku aiast.

Omandivaidluste tõttu on seni taashoonestamata Olümpia hotelli vastas asunud kunagised Kaasani tänava kinnistud.


Fotol vaade Kaasani tänavale enne tänava hävitamist. Paremal Kaasani kiriku aed, mis jäi ette Kingissepa/Liivalaia tänava laiendusele. Vasakul asuvad puumajad on aga tänagi alles.

Artikli autor: Jaak Juske
Allikas: http://jaakjuske.blogspot.com/

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC