Nukuteatri juurdeehituse arhitektuursele ideekonkursile laekus viisteist võistlustööd

Nukuteatri juurdeehituse parima funktsionaalsuse ja arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldatud ideekonkursile laekus tähtajaks viisteist võistlustööd. Ideekonkursi võitjad on kavas välja kuulutada septembri alguses.

Hankekomisjon kontrollib lähiajal pakkumuste vastavust konkursitingimustele ning seejärel alustab žürii hindama kvalifitseeritud osalejate poolt esitatud võistlustöid.

Žürii hindab ruumide paigutust vastavalt hoone kasutusfunktsioonile (20% osakaal koguhindest), energiasäästlikust ja ekspluatatsioonikulusid s.t. hoone energiatõhusust, ehituslikku ökonoomsust ja kulude suurust hoone elukaare jooksul (20% osakaal koguhindest) ning arhitektuurset lahendust ja sobivust ümbritsevasse linnaruumi (60% osakaal koguhindest).

Tallinnas aadressil Nunne tn 8, Lai tn 1 / Nunne tn asuva teatrihoone juurdeehituse suuruseks on kavandatud ligi 1/3 olemasolevate hoonete kogumahust. Uus teatrisaal peaks mahutama soovituslikult 500 istekohta. Lisaks kavandatakse juurde ehitada tehnilised ruumid küttele ja ventilatsioonile ja laoruumid valgustajatele, helitehnikutele ning videotehnikutele. Samuti on kavas paigaldada hoonesse lift, millega soovitakse tagada erivajadustega inimeste ligipääs nii NUKU muuseumi kui Nukuteatri olemasolevatesse saalidesse. Võimalusel rajatakse ka väliterrass. Uus hoone seotakse olemasolevate hoonetega ühtseks tervikuks ning selle käigus muudetakse osaliselt ka tänase teatrihoone ruumide funktsioone.

Riigi Kinnisvara AS koostöös Kultuuriministeeriumi ja Sihtasutusega Nuku kuulutas välja ideekonkursi käesoleva aasta 4. juunil.
Konkursi preemiafond on 22 000 eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC