Algavad Tallinna uue kohtumaja ehitustööd

Tallinna uue kohtumaja eskiisRiigi Kinnisvara ASi (RKAS) ja konsortsiumi AS Ehitusfirma ning OÜ Astlanda Ehitus esindajad allkirjastasid 29,9 miljoni euro suuruse mahuga ehituslepingu, mille alusel rajatakse Tallinnas Lubja tänavale kaasaegne kohtumaja, kuhu kolib praegu kolmes hoones asuv Harju Maakohus, Põhja Ringkonnaprokuratuur ning Registrite ja Infosüsteemide Keskus.

Kohtumaja valmib 2018. aasta kevadel.
Energiatõhusa põhilisteks materjalideks on valkjashalli titaanoksiidiga töödeldud kolmekihilised soojustatud raudbetoonist fassaadipaneelid ning naturaalse anodeeringuga alumiiniumprofiilidest aknad ning klaasfassaadisüsteem. Passiivse meetodina on hoone jahutusvajaduse vähendamiseks hoonesse projekteeritud päikesekaitsega klaaspaketid.

Hoonesse on projekteeritud LED valgustus, mille erivõimsus on vähemalt 25% väiksem kui tüüpsetes kasutusprofiilides toodud valgustuse erivõimsus. Ventilatsioonisüsteem varustatakse heitõhu soojustagastusega, mis võimaldab täiendavat energiakulude kokkuhoidu.

Kohtumaja on projekteeritud seitsme maapealse ning kolme -aluse korrusega. Parkimiskorrused rajatakse maa alla.

Enam kui 25 000 ruutmeetri suuruse netopinnaga kohtumaja arhitektuurse osa autor on Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ (autorid ja Kristel Ausing), sisekujunduse kavandas Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo OÜ ning projekteeris Novarc Group AS (peaarhitekt Lauri Laisaar).

2010. aastal kehtestati Lubja 4 detailplaneering, mis võimaldab sinna rajada kuni kaheksa maapealse ja kolme -aluse korrusega hoone.

2014. aasta märtsis korraldas RKAS koostöös Justiitsministeeriumi ja Eesti Arhitektide Liiduga ideekonkursi eesmärgiga leida parim arhitektuurne ja kasutusfunktsioonile sobivaim lahendus Tallinna uue kohtumaja rajamiseks. Konkursile laekunud kolmeteistkümne võistlustöö hulgast tunnistati esikoha vääriliseks Arhitektuuristuudio Siim & Kreis OÜ ideelahendus märgusõnaga „Matrix“.

RKAS kuulutas välja Tallinna uue kohtumaja ehitustööde riigihanke käesoleva aasta augustis ja sellele esitati viis pakkumist. Kõige soodsama pakkumise esitas konsortsium AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg, OÜ Astlanda Ehitus.

Uue Tallinna kohtumaja ehitushankele esitatud pakkumused:

  • AS Ehitusfirma ning OÜ Astlanda Ehitus ühispakkumus 29 894 420,46 eurot
  • AS Infra ja AS ühispakkumus 32 993 034,64 eurot
  • Nordecon AS 34 124 997,90 eurot
  • AS YIT Ehitus 34 190 771,00 eurot
  • 35 799 919,84 eurot

Summale lisandub käibemaks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC