Analüütik: euro tulek kinnisvara hinda ei mõjuta

Need, kes ootavad euro tulekut, et seejärel oma kinnisvara soodsalt maha müüa, võivad oma unistused maha matta, arvas kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.

Tõnu Toompark ütles ETV hommikuprogrammis “Terevisioon”, et euro tulek kinnisvara hinda ei mõjuta. “Kinnisvara hinda ja väärtust mõjutavad pigem muud tegurid,” selgitas ta, nimetades muu hulgas inimeste sissetulekut ning laenu saamise võimalust.

Saatekülalise sõnul ei maksa kinnisvaraturgu silmas pidades eurot ülehinnata. “Tegemist on vääringu vahetusega ja see iseenesest mingeid muudatusi turule – mina küll julgen arvata – enam ei too,” arvas Toompark, kelle hinnangul on kinnisvaraturu olulised muudatused juba aset leidnud.

Kui võrrelda pankade praegust kinnisvaralaenu poliitikat eelmise aasta omaga, siis Toomparki hinnangul võib täheldada rahakraanide avanemist. “Aga me ei saa rääkida, et meeletul hulgal raha tuleks kinnisvaraturule,” lisas ta. Tema sõnul pole mõtet ka loota, et euro saabudes hakkavad siin kinnisvara suurel hulgal kokku ostma.

Ober-Haus Kinnisvara teatas oma värskes analüüsis, et euro võib kaasa tuua korterite müügipakkumiste hüppelise kasvu Tallinnas. Nende andmeil jagunevad potentsiaalsed korterimüüjad hetkel kaheks: ühed tahavad kõigest väest veel tänavu tehingu ära teha, teised jälle lubavad oma objektid müüki panna pärast euro saabumist.

Toimetas
Sven Randlaid

http://uudised..ee/v/1da17184-a98c-4d1f-bb8d-11ef91c6ff4d

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC