Ants Leemets: Tallinna mereäär tuleb avada tallinlastele

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ants Leemetsa arvates peab Tallinna mereäär olema linlastele avatud. Tänast olukorda aitaks parandada Linnahalli rekonstrueerimine ja ümbritseva ala korrastamine.

„Linnahalli ala on Tallinna jaoks oluline mereäärne ala, mis on täna kahjuks vaid lagunev mälestusmärk linnaisade saamatusele,” ütles Leemets. „Läbirääkimised linna ning Tallinn Entertainment LLC vahel on kestnud alates 2009. aastast ning mitte mingite tulemusteni pole jõutud.“

Sooviga olukorda leevendust ja selgust tuua andis Leemets aprillis volikogule üle eelnõu, milles palub muuta kehtetuks Tallinna linna ja Tallinn Entertainment LLC vaheline leping ning viia Linnahalli kinnistutel läbi uus enampakkumine või võtta Linnahall linna kasutusse.

„Tallinn on merelinn ning mereäär peab olema korrastatult avatud linlastele ja linnakülalistele,“ lisas Leemets.

„Seni on linnavalitsus vastanud volinikele vaid, et läbirääkimised peavadki aastaid kestma,“ ütles Leemets. „Arvestades senist venitamist, siis polegi varsti enam millegi üle läbi rääkida, sest Linnahall kukub ise kokku.“

Ants Leemetsa eelnõu, mille eesmärgiks on muuta kehtetuks Tallinna linna ja Tallinn Entertainment LLC vaheline leping ning viia läbi Linnahalli kinnistutel uus enampakkumine või võtta Linnahall linna kasutusse oli arutamisel eilsel Tallinna linnavolikogu istungil.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC