RKASi vastulause tänases Postimehes ilmunud Hans H. Luige arvamusloole

Riigi Kinnisvara / RKASRiigi ASi juhatuse liikme Elari Udami vastulause tänases Postimehes ilmunud kinnisvaraärimehe Hans H. Luige arvamusloole, milles väidetakse ekslikult, et endine politseimaja Tallinnas aadressil mnt 11 võõrandati kõrvalasuvate koolide ja linna teadmata ning odavalt.

mnt 11 hoone müüdi kolm aastat tagasi avaliku kirjaliku enampakkumise teel ning selle kohta sai infot nii meedia kui ka ettevõtte kodulehekülje vahendusel. Müügist olid teadlikud nii kõrvalasuv Tallinna Inglise Kolledž kui ka Tallinna Reaalkool ning Tallinna Haridusamet. Seega mistahes väited koolide ja linna teadmatuse kohta on alusetud.

Samuti on oluline märkida, et maja müügihind 20,27 miljonit krooni kujunes kuue pakkuja konkurentsis ja vastas seega turutingimustele.

Ei vasta tõele ka väide, et hoonet kasutada sooviv lapsevanemate MTÜ peab selle nüüd tagasi ostma, sest kõnealune maja ei ole mitte kunagi neile kuulunud.

Lisaks artiklis avaldatud pooltõdedele on äärmiselt kahetsusväärne, et Hans H. Luik avaldas RKASi nimel arvamuse, mille kohaselt ettevõte ei soovi Tallinna munitsipaalkoolidega koostööd teha. Selline avaldus on pahatahtlik ega vasta tõele.“

Taust: 2010. aasta märtsis kuulutas RKAS välja avaliku kirjaliku enampakkumise Tallinnas mnt 11 müümiseks eesmärgiga investeerida saadav raha riigile vajalike hoonete ehitamisse ja remonti ning hoida sellega valitsussektori tasakaalu.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC