Tallinn tahab Kopli liinide müüki alustada suve lõpus

Tallinn plaanib aastaid pinnuks silmas olnud Kopli liinide müügiga alustada suve lõpus, arvestades projekti kallidust võiks huvi tunda pigem välisettevõtted.

Neljapäeval kinnitas Kopli liinide müügi ning abilinnapea Eha Võrk sõnas -i uudisteportaalile, et praegu on kavandatud alustada aktiivse müügiga käesoleva aasta augustis-septembris.

Kopli liinide alale on püütud hoonestusõiguse seadmise teel korduvalt edutult arendajat leida, mistõttu otsustati nüüd müügi kasuks.

“Kuigi täna suhtuvad inimesed sellesse piirkonda veel ettevaatlikult, on piirkonnal asjatundjate sõnul potentsiaali mere, randade ning rohealade tõttu muutuda inimestele paremaks ja eelistatumaks elukeskkonnaks,” kommenteeris Võrk müügilootusi.

Linna eesmärk on leida Kopli liinide maa-alale arendaja, kes ehitab välja sealse elamuala koos vajaliku taristuga – kanalisatsiooni- ja veetrassid, tänavad, spordiväljakud, haljasalad jms.

Taskukohane pigem välisettevõttele

Linna otsuse kohaselt müüakse Tallinna linnale kuuluvad Kopli liinide alal asuvad 82 kinnistut kombineeritud pakkumise korras ühtse müügiobjektina alghinnaga 1,5 miljonit eurot.

Kohalike kinnisvaraarendajate piiratud võimekust arvestades on eesmärgiks äratada atraktiivsete müügitingimustega huvi ka välisriikide arendajates. “Planeeritakse aktiivset müügitegevust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel kinnisvaraturul,” lisas Võrk.

Kinnisvaraekspert kommenteeris -i uudisteportaalile, et korterihoonestusõiguse kõrval on Eesti elamispindade turul kindlasti tavapärasem kaup, mida on lihtsam müüa.

Samas lisas ta, et tegemist on igal juhul kalli projektiga. “Tänasel päeval pangad maa ostmiseks laenu ei anna. See tähendab, et ostu finantseerimise parem võimekus on välisettevõtetel,” selgitas ta.

Toomparki sõnul on Kopli poolsaare kui arenduspiirkonna perspektiiv vastuoluline.

“Uute arenduste piirkonda toomine kindlasti tõstab piirkonna mainet, kuid ega olemasolevad elamud sealt oma elanikkonnaga kuhugi ei kao. Igal juhul on arenduse käivitamine kindlasti üks oluline samm, et Kopli prestiižikus tuhast tõusta võiks,” rääkis Toompark.

Toimetas
Kadri Masing

http://uudised..ee/v/eesti/0499a767-98a7-46d8-b5f0-96aa1b845a45

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 77 = 83

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal