Tallinn tahab Kopli liinide müüki alustada suve lõpus

Tallinn plaanib aastaid pinnuks silmas olnud liinide müügiga alustada suve lõpus, arvestades projekti kallidust võiks huvi tunda pigem välisettevõtted.

Neljapäeval kinnitas liinide müügi Tallinna linnavolikogu ning abilinnapea Eha Võrk sõnas ERR-i uudisteportaalile, et praegu on kavandatud alustada aktiivse müügiga käesoleva aasta augustis-septembris.

liinide alale on püütud hoonestusõiguse seadmise teel korduvalt edutult arendajat leida, mistõttu otsustati nüüd müügi kasuks.

“Kuigi täna suhtuvad inimesed sellesse piirkonda veel ettevaatlikult, on piirkonnal asjatundjate sõnul potentsiaali mere, randade ning rohealade tõttu muutuda inimestele paremaks ja eelistatumaks elukeskkonnaks,” kommenteeris Võrk müügilootusi.

Linna eesmärk on leida liinide maa-alale arendaja, kes ehitab välja sealse elamuala koos vajaliku taristuga – kanalisatsiooni- ja veetrassid, tänavad, spordiväljakud, haljasalad jms.

Taskukohane pigem välisettevõttele

Linna otsuse kohaselt müüakse Tallinna linnale kuuluvad liinide alal asuvad 82 kinnistut kombineeritud pakkumise korras ühtse müügiobjektina alghinnaga 1,5 miljonit eurot.

Kohalike kinnisvaraarendajate piiratud võimekust arvestades on eesmärgiks äratada atraktiivsete müügitingimustega huvi ka välisriikide arendajates. “Planeeritakse aktiivset müügitegevust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel kinnisvaraturul,” lisas Võrk.

Kinnisvaraekspert Tõnu Toompark kommenteeris ERR-i uudisteportaalile, et korteriomand korterihoonestusõiguse kõrval on Eesti elamispindade turul kindlasti tavapärasem kaup, mida on lihtsam müüa.

Samas lisas ta, et tegemist on igal juhul kalli projektiga. “Tänasel päeval pangad maa ostmiseks laenu ei anna. See tähendab, et ostu finantseerimise parem võimekus on välisettevõtetel,” selgitas ta.

Toomparki sõnul on poolsaare kui arenduspiirkonna perspektiiv vastuoluline.

“Uute arenduste piirkonda toomine kindlasti tõstab piirkonna mainet, kuid ega olemasolevad elamud sealt oma elanikkonnaga kuhugi ei kao. Igal juhul on arenduse käivitamine kindlasti üks oluline samm, et prestiižikus tuhast tõusta võiks,” rääkis Toompark.

Kadri Masing

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC