Arco Vara: Kuidas müüa kinnisvara kiiremini?

Arco VaraKui paneme oma müüki, siis loodame ka kiiresti tehinguni jõuda. Alati see aga ei õnnestu. Kinnisvaraeksperdid teavad, et kiiret müüki takistavad tavaliselt ühed ja samad vead. Mis need on?

Ebamõistlik hind

Kiire müügi võti on loomulikult hea hind, aga see ei tähenda, et pead oma odavalt maha müüma. Tavaliselt on paratamatu, et omanikul on oma koduga seotud emotsioonid ja need kergitavad ka hinda. Ostja jaoks pole aga müüja emotsioonidel mingit tähtsust.

Seis kinnisvaraturul on praegu väga huvitav. tõusevad kiiresti, aga palgad on jäänud samaks, ent nõudlust on siiski rohkem kui pakkumist. Majandusprognoosid ennustavad inflatsiooni ning inimesed eelistavad oma vaba sularaha investeerida kinnisvarasse – see on ka üks kiire hinnatõusu põhjustest.

Liigne tagasihoidlikkus

müügis on kõige efektiivsemad esimesed 15 päeva – just sel ajal saab kinnisvarapakkumine rohkem vaatamisi ja tõmbab tähelepanu. See pole õige aeg strateegiaks „mul pole müümisega kiiret“. Esimesed 15 päeva pärast müügipakkumise avalikustamist tuleb võimalikult targasti ära kasutada.

Omanik püüab müüa ise, ilma maakleri abita

Kinnisvarale õiglase hinna määramine võib praegusel ajal olla keeruline, sest muutuvad väga kiiresti. Tihti loodavad omanikud saada tegelikust turuväärtusest suuremat summat ja see vähendab potentsiaalsete ostjate huvi. Seepärast on targem pöörduda professionaalse maakleri või poole ning valida suur ja tuntud kinnisvarabüroo, kus tegutseb suur tiim. oskab kogu müügiprotsessi vältel anda head nõu, teeb selle sujuvaks ja hoiab müüja aega kokku.

Sageli peljatakse maaklerit arvamuse tõttu, et tahab ainult müügi pealt teenida. Tegelikkuses on maakler psühholoog, advokaat, nõustaja ja ka lepitaja. Kuna aeg on raha, siis hoiab maakler kokku nii müüja kui ka ostja aega ja närve.

Liigne püüdlikkus

või korteri näitamisel huvilistele ei tohi näida meeleheitlik ning rõhutada lakkamatult vaid tugevaid külgi – see jätab ostjale kahtluse, et midagi tahetakse varjata.

Erinev info

Kindlasti tuleks hoiduda sellest, et objekti palgatakse müüma mitu maaklerit ning samal objektil on kinnisvaraportaalides erinev hind. Kahjuks juhtub seda aga üsna sageli. See loob segadust ja jätab omanikust ebausaldusväärse mulje.

Omanik ei tea, mis on homestaging

Müües kinnisvara, oleks mõistlik võõra pilguga üle vaadata selle olukord. Homestaging´u ekspert annab nõu, kas ruumides tuleks mõni detail välja vahetada, natuke mööblit nihutada, mõni nurgake uuendada või sein värvida.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC