AS Südamekodud omandas Paide pansionaadi

SüdamekodudEesti suurim eakatekodude grupp Südamekodud omandas OÜ Häckelt Paide pansionaadi kinnistu ja tegevusõiguse. Toimunud ostutehinguga võttis AS Südamekodud varasemalt valdajalt üle kõik Paide pansionaadi kliendi- ja töölepingud. Edaspidi saab 125-kohalisest pansionaadist personaalsema ja laiema teenusevalikuga Paide Südamekodu. Südamekodude valdusettevõte opereerib nüüdsest 11 eakatekodu üle Eesti. Tehingu hinda osapoolte kokkuleppel ei avalikustata.

Südamekodude nõukogu esimehe Martin Kuke sõnul on Südamekodude laiem soov uute ja olemasolevate elukeskkondade arendamise kõrval panustada ka eakatekodude teenuse kvaliteedihüppesse. „Paide pansionaat on hästi toimiv ning asukoht Eesti keskel pakub võimalust olla koduks abi vajavatele eakatele üle Eesti. Ka pansionaadi meeskond on professionaalne ja kompetentne. Samas näeme, et hooldereformiga kaasnevate standardite ühtlustudes loome lähiajal Paide Südamekodusse juurde kuni 15 uut töökohta. Oluline on, et elanikud saaksid personaalsemat tähelepanu ja osa laiemast kaasaegsest teenusteringist,“ selgitas Martin Kukk ning lisas, et eakatekodude teenusekvaliteedi tõstmine ja ühtlustamine on oluline ka väljaspool pealinna.

Varasemalt koolimajana tegutsenud pansionaat rekonstrueeriti eelmise valdaja poolt hoolekandeasutuseks ümber 2013. aastal. 2019. aastal tehti majale ka juurdeehitis, mille tulemusena mahub hoonesse elama 125 eakat. Paide eakate pansionaat pakub lühi- ja pikaajalist hooldusteenust, tagatud on hooldus ja meditsiiniline järelevalve.

Paide eakatekodu omandamise kõrval arendavad Südamekodud hoogsalt ka teisi grupi eakatekodusid – käesoleva aasta lõpuks valmib juurdeehitus Lihula Südamekodus ning 2024. aasta juulis täiesti uue Tartu Südamekodu esimene etapp Raadil. 2024. aasta lõpuks on oodata ka viimase majatiiva renoveerimist Valklas.

Südamekodud on Eesti suurim hooldusteenuse pakkuja. Paide pansionaadi lisandumisega kuulub gruppi 11 eakatekodu üle Eesti, kus elab enam kui 800 eakat ning töötab üle 400 spetsialisti. Südamekodude eesmärk on rajada uusi kaasaegseid elukeskkondi, kus turvaliselt ja mugavalt vanaduspõlve veeta. Veel tegutsevad Südamekodude eakatekodud Kärus, Piigastes, Lihulas, Värskas, Saaremaal, Kundas, Kohtla-Järvel, Valklas ning Tallinnas Meriväljal ja Pirital.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika