AS Suva võitis kohtus miljonivaidluse

Advokaadibüroo LEXTALJuulis 2011 esitas pankrotistunud ehitusfirma OÜ Kristiine Ehitus Harju Maakohtule hagi AS Suva vastu, nõudes rohkem, kui 900 000 euro maksmist ja oma nõude katteks Suva varade arestimist.

Vaidlus küsimuses, kes kellele võlgu on, sai alguse sellest, et Kristiine OÜ (endise nimega OÜ Wolmreks Ehitus) oli AS Suva tütarettevõtte OÜ Dalton Invest poolt augustist 2008 palgatud rekonstrueerima Tallinnas Niine 11 kinnistul asuvat hoonet.

Kuna osalised ei saanud vaidluses kokkuleppele, lahkus Kristiine objektilt ja jättis ehituse pooleli. 13. märtsi 2013 otsusega andis Riigikohtu tsiviilkolleegium tsiviilasja nr 3-2-1-27-13 otsusega õiguse Suva´le.

AS-i Suva kohtus esindanud advokaadibüroo partneri ´i kommentaar:

„Kristiine kaotas vaidluse täielikult nii Tallinna Ringkonnakohtus, kui Riigikohtus. Kuna Riigikohtu otsus on lõplik, siis on lõplikult leidnud kinnitust ka see, et AS Suva ei ole Niine 11 ehitajale kunagi midagi võlgnenud. Samuti on kohtuvaidluse käigus kohtulike pantidega koormatud Suva varad nüüd pandist täielikult vabastatud. Lisaks sellele peab Kristiine Ehitus kinni maksma Suva kohtukulud, milline nõue esitatakse Kristiine Ehituse vastu lähipäevadel. Oleme algusest peale olnud seisukohal, et Kristiine Ehituse nõuded Suva vastu on olnud pahatahtlikud ning esitatud ainult selleks, et püüda leida tagantjärele õigustust ehituse poolelijätmisele ja ehituslepingu rikkumisele. alusetute nõuete vastu on AS Suva ja tema tütarettevõte pidanud end erinevates kohtuvaidlustes kaitsma tegelikult juba alates 2009. aasta sügisest, kui ehitaja Niine 11 ehituslepingu ilma igasuguse põhjuseta üles ütles ja objektilt omavoliliselt lahkus.“


Advokaadibüroo
Partner

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC