Bigbank: koduostude aktiivsus pööras uuesti tõusule – kes kodu leiab, see ära ostab

BigbankKodulaenu taotluste arv kasvas augustis viiendiku võrra ning jõudis uuesti talvisele tasemele, panga poolt välja antud keskmine kodulaenu summa on endiselt kerges languses ning augustis oli see 112 000 eurot.

“August oli suvekuudest selgelt aktiivseim ning sarnanes laenuhuviliste poolest aasta esimeste kuudega. Siis, tõsi, oli keskmine taotletav summa küll omajagu kõrgem,” selgitas Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter, kelle hinnangul kinnitab laenutaotluste arvu hüppeline kasv, et paljud viimaste kuude kahtlejad on pigem otsusele jõudnud. “Uusi kodusid turul endiselt napib. Kes endale vähegi sobiva leiab, see selle ka ära ostab,” nentis Pechter.

Endiselt huvitab Pechteri sõnul paljusid just erigraafikuga kodulaenu võtmine, mis võimaldab esimesed kümme või isegi kakskümmend aastat tasuda pangale vaid intresse. “Huvi juurpõhjus on ilmselge – kõrge inflatsioon paneb paljusid inimesi otsima võimalusi lükata kohustused tulevikku, kus eelduslikult on iga tagasi makstav euro veidi väiksema väärtusega” arutles Pechter ning lisas, et paljude noorte perede jaoks loob erigraafik võimaluse kolida juba täna veidi avaramasse koju, mitte oodata sellega kauguses terendava palganumbri tõusuni.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank, mille bilansimaht ületas 2021. aastal ühe miljardi euro piiri.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal