Bigbank: suvi üllatas tugeva kasvuga, august aasta aktiivseim kodulaenukuu

Augustis sõlmiti kodulaenulepinguid 8% võrra rohkem kui juulis, kuid keskmine laenusumma oli tavatult tagasihoidlik 87 000 eurot, selgub Bigbanki kodulaenude portfelli analüüsist.

“Läbi terve suve on kodulaenulepingute arv selgelt kasvanud, mis ei ole kindlasti tavapärane, kusjuures konkreetselt augustis sõlmiti lepinguid koguni üle kahe korra rohkem kui jaanuaris,” kommenteeris Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter, kelle sõnul on viimastel kuudel pidevalt kasvanud ka uute laenutaotluste arv.

Keskmise laenusumma kukkumine alla 100 000 euro piiri tuleneb Pechteri sõnul sellest, et suurem osa tehinguid tehakse väiksemate järelturu korteritega. “Inimesed on tänaste intressitasemete valguses oma võimalused üle vaadanud ja on uue kodu ostmisel varasemaga võrreldes rohkem nii-öelda kahe jalaga maa peal ehk oma valikutes tuntavalt ratsionaalsemad,” selgitas Bigbanki Eesti juht.

“Praeguseks on selge, et koduostjad on eelmise sügistalve nõutusest ja kohmetusest üle saanud. Kogu suve kestnud tuntav kasvutrend lubab prognoosida ka päris aktiivset sügist,” lisas Pechter.

Bigbank AS (www.bigbank.ee) on Eesti kapitalil põhinev era- ja äriklientide laenudele ja hoiustele keskendunud pank, millel on lisaks tegevusele Eestis filiaalid Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus ja Bulgaarias ning mis pakub piiriülese teenusena oma tooteid ka Austrias, Saksamaal ja Hollandis. Bigbanki bilansimaht ületab 1,9 miljardit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine