Büroode rendihinnad püsivad stabiilsed

Tallinna büroopindade turu rahuliku arengu tõttu püsivad hinnad stabiilsed ning praegu pole muutuseks põhjusi ette näha.

Kontoripindade nõudlus suureneb edaspidi tõenäoliselt tihedas kooskõlas üldise majanduskasvuga. Hoonetes tehtava remondi ja kvaliteedi tõstmise pingutused ei ole suunatud kõrgema rendihinna saavutamiseks, vaid rentnike hoidmiseks ja konkurentsivõime säilitamiseks.

Uutel turuletulevatel büroohoonete arendusprojektidel ei tasu püüelda 190-kroonisest rendihinnast kõrgemat, kuna see võib raskendada pindadele rentnike leidmist.

Kõige nõutum büroopinna suurus on 100-250 ruutmeetrit. Kontoripindade pakkumine vastab nõudlusele suhteliselt hästi. Halvemini on täidetud väikeste, 10-25-ruutmeetriste pindadega bürooruumid.

Kontori juures on oluline asukohast tekitatud sünergia. Kindlasti peavad lahendatud olema parkimisprobleemid.

Tallinna büroopindade turul domineerivad kontoriotsijatena juba tegutsevad ettevõtted. Büroopinna vahetamise peamine põhjus on hinna, asukoha või suuruse tõttu ebasobivaks muutunud olemasolev kontoripind.

Nõudlusepoole olulise grupina saab välja tuua ka välismaised ettevõtted, kes kasutavad ära siinset odavamat, kuid kvalifitseeritud töö-jõudu, näiteks hotellide ja laevafirmade call-centerid. Kolmas oluline büroopindadel liikujate grupp on kohalikud suurfirmad ja riigiasutused.

Artikkel on avaldatud 15.05.2002 väljaandes Eesti Päevaleht – http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=204256

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC