Büroopindade teenus vajab edasiarendamist

IllustratsioonEesti büroopindade arendus- ja üüriturg vajab uusi edasiviivaid lahendusi. Kestev majandussurutis on viinud olukorrani, kus büroopindade vakantsused on märkimisväärselt suured. Kriisi positiivne mõju büroode klientidele avaldub selles, et büroopindade omanikud peavad pakutavad teenused viima võrreldes endisaegsetega uuele kvalitatiivsele tasemele.

Uus tase teenustes annab lisaväärtust eeskätt teenuse tarbijatele. Samuti kindlustab see püsiva kassavoo bürooteenuse pakkujale lükates paigalseisjad konkurentsivõitluses tagaplaanile.

Büroopindade arendus on seni seisnenud peaasjalikult sobiliku paika hoone rajamises ja selle väljaüürimises. Turunduslik tegevus on seejuures piirdunud reklaamide kujunduse ja avaldamiskanalite üle otsustamisega. Ega rohkemat polegi olnud vaja teha, sest turg ei nõudnud enamat.

Ülemiste City arendamisel oleme teinud teisiti. Ülemiste City arendamisel oleme tähelepanu pööranud paljudele detailidele, millest erilist väljatoomist vääriksid järgmised.

Ülemiste City ehk Targa Äri Linn hindab koostööd ja usub, et ettevõtete ja inimeste omavaheline asukohalähedus ning läbikäimine loob uusi väärtusi. Et ergutada siinsete asukate omavahelist suhtlemist oleme juba kahel korral läbi viinud Ülemiste City minimessi nimelise ürituse. Messil osalevad linnakus asuvad ettevõtted, kes presenteerivad oma tooteid-teenuseid, et leida uusi koostööpartnereid ja kliente. Linnakusisene koostöö aitab säästa aega ja kulusid.

Targa Äri Seminar on peamiselt Ülemiste Citys asuvatele ettevõtetele suunatud seminar, mille eesmärgiks on tarkade ettevõtete töötajatele pakkuda võimalust saada osa erinevate huvitavate inimeste kogemustest ja leida inspiratsiooni oma igapäevatööks. Lisaks väärtuslikele teadmistele, mida saab ettekande kuulamisest ei ole vähetähtis ka seminarijärgne koosviibimine, mis annab võimaluse teiste linnakus töötavate inimestega tutvumiseks ja kontaktide loomiseks.

Ülemiste City info- ja kommunikatsioonitehnolooga (IKT) klastris on täna üle 40 infotehnoloogia valdkonnas tegutsevat ettevõtet. Üheks parimaks koostöö näiteks on Targa Äri Linnas asuv Eesti IKT demokeskus, mis koondab käegakatsutavad näited kohalike IKT-ettevõtete edulugudest.

Väikefirmal on raske oma lahendusi, olgu nad kuitahes geniaalsed, väljapoole Eesti piire müüa. Demokeskuses korraldavad ettevõtted e-lahenduste arendamist ja müüki välismaale üheskoos. Koostöö edendamine IKT lahenduste tootearenduse ja ühisturunduse valdkonnas tõstab müügivõimekust välisturgudel olulisel määral.

Nagu eeltoodud näidetest näha, siis väärtustab Targa Äri Linna kontseptsioon eeskätt inimestevahelist aktiivset suhtlemist. See omakorda on ettevõtetevahelise eduka suhtlemise ja koostöö alussambaks.

Lähikeskkonna positiivne mõju ettevõttele kui konkurentsieelis on teema, mida iga büroopindade vahel valija peab ühe olulise kriteeriumina hindama. Jääb ehk napiks see, kui uue kontori parimaks omaduseks on vaid kaunis klaasfassaad. Märksa parem on, kui ilusa fassaadi taga on ootamas koostöötahtelised võimalikud partnerid.

Majandussurutis nõuab büroopindade üüriteenuse uuele kvalitatiivsele tasemele viimist – nüüd on sama raha eest vaja teenuse tarbijale pakkuda rohkemat. Kes teenuse arendamisega kaasa läheb, sel on võimalus, kuid mitte garantii konkurentsivõitluses ellu jääda. Kes jääb paigale tammuma, see sureb ühepäevaliblikana järgmist majandustsüklit nägemata.

Artikli autor on Gert Jostov, Ülemiste City AS juhatuse esimees.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal