Citymarket on suurima turuosaga super- ja hüpermarketite kett Eestis

Novembris 3 aasta sünnipäeva pidav Citymarket on tänaseks oma segmendis turuosalt suurim kauplustekett Eestis. Aastaga on Citymarketi käive kasvanud 78%. Tarbijad peavad Citymarketi tugevusteks eelkõige parimat hinna ja kvaliteedi suhet, laia kaubavalikut ning meeldivat ostukeskkonda.

Kolme aastaga 6 kauplust avanud Citymarketite kett on läbi teinud hüppelise arengu, sest vaatamata hilisele algusele konkurentidega võrreldes ning väikesele kaupluste arvule on Citymarket hetkel suurima käibega jaekett omas sektoris. Citymarketist suurem on vaid samuti Kesko gruppi kuuluv, discounter- tüüpi Säästumarketite kett. Käesoleval aastal ulatub Citymarketite jaanuarist oktoobrini 1,46 miljardi kroonini, mis on 78% suurem kui 2003 a. samal perioodil. 2004 aasta prognoositav müük on 1,8 miljardit krooni.

Citymarketite keti direktori Riho Maureri sõnul on kaupluseketi olnud edukas tänu püsivalt madalatele hindadele, kuid samas laiale ja värskele kaubavalikule. “Uuringute põhjal peavad tarbijad näiteks meie kala-, liha- ja alkoholivalikut üheks parimatest”, tõi Maurer esile kaubavaliku hinnatumad artiklid. “Meie sihtgrupp on pered, olgu siis kahe- või kümneliikmelised ning seepärast püüame hoida oma toidukorvi maksumuse võimalikult madala”, ütles Maurer. Riho Maureri sõnul jätkab Citymarket senist optimaalsele hinna ja kvaliteedisuhtele suunatud strateegiat ka edaspidi. “Olen kindel, et üha enam ostjaid hakkab kasutama hüpermarketeid ning vaatamata inimeste sissetulekute kasvule muutub esmatarbekaupade puhul üha olulisemaks argumendiks”, ütles Riho Maurer.

-i 2004 aasta oktoobri jaeseire uuringu kohaselt on Citymarketi omas segmendis suurim – 9,4%. Järgnevad 8,9% ja 8,4%, discounteril Säästumarketil on 12,4% jaeturust. Tallinnat puudutav jaeseire annab tunnistust Citymarketi külastajate arvu stabiilsusest Tallinas, olles nii 2003 aastal kui 2004 aastal 32%. Kõige külastatavam Citymarket Tallinnas on Citymarket, sellele järgneb Citymarket. Uuringust selgus, et Citymarketi põhiostjaskonna arvates eristub Citymarket lähimatest konkurentidest kõrgema kvaliteedi, kuid odavamate hindadega.

Käesoleval hetkel on Eestis 6 Citymarketit, esimene Citymarket avati 2002 aastal Pärnus. Maureri sõnul kavandab Citymarket Tallinnas veel 2-3 kaupluse avamist ning arendada välja kauplused ka olulisemates regioonikeskustes. 2005 aastal kavatseb Citymarket laiendada ja edasi arendada Citymarketi köögi tootevalikut eesmärgiga pakkuda kaasa ostmiseks suuremat valikut valmistoite. Selleks planeerib Citymarket avada 2005 aastal Jüri logistikakeskuses tsentraalse köögi.

Citymarketite on Kesko Food Ltd.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC