Coop Pank: Coop Pank AS taotlus pandikirjade väljastamiseks täiendava tegevusloa saamiseks

Coop PankTäna, 30. novembril 2021 esitas Coop Pank AS Finantsinspektsioonile avalduse pandikirjade emiteerimist võimaldava täiendava tegevusloa saamiseks. Täiendava tegevusloa saamine sõltub regulaatori heakskiidust ning võib eeldatavalt võtta aega kuni kuus kuud.

Pärast pandikirjade väljastamist lubava täiendava tegevusloa saamist otsustab Pank pandikirjade emissiooni toimumise, mahu ning muud tingimused vastavalt turuolukorrale ning Panga finantseerimisvajadustele. Samuti ei ole Pank käesolevaks hetkeks otsustanud, kas pandikirju pakutakse suunatult vaid Euroopa institutsionaalsetele investoritele, Euroopa Keskpanga finantseerimisprogrammide tagatiseks või avalikult ka jaeinvestoritele.
Pandikirjade emiteerimise eesmärk on Panga finantseerimisstruktuuri mitmekesistamine ja kulude vähendamine. Eluasemelaenude tagatisel väljastatavate pandikirjadega kaasatava kapitali arvel saab vähendada seniseid hoiuseplatvormide kaudu kaasatud kallimaid hoiuseid. Finantseerimiskulu alandamine võimaldab Pangal pakkuda soodsamaid laene klientidele.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul on Coop Panga eluasemelaenude portfelli maht kasvanud piisavalt suureks, et pakkuda pangale võimalust pandikirjade emiteerimiseks. Ühtlasi toob see pikemas vaates kaasa soodsama rahastamise klientidele. Esimene samm pandikirjade väljastamiseks on tehtud täiendava tegevusloa taotluse sisseandmisega.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 110 000 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC