East Capital viis lõpule Vilniuse ärikeskuse ostutehingu

East CapitalPeakontoriga Eestis ning regionaalsete esindustega Lätis ja Leedus tegutsev juhtiv kommertskinnisvara valitseja East Capital Baltics AS-i üks investoritest East Capital Explorer AB viis lõpule Vilnius Business Harbour ärikeskuse ja seda ümbritseva krundi omandamise. Tehingu koguhind oli 61,6 miljonit eurot.

East Capital Explorer AB omafinantseering moodustas 22,3 miljonit eurot, ülejäänud osa ostust finantseerib Swedbank. Tehingu ostuhind vastab hinnanguliselt 7 protsendisele tootlusele.

“Oleme investeeringuga Vilnius Business Harbour ärikeskusesse väga rahul. See on meie jaoks järjekordne oluline samm fokusseeritud investeerimisstrateegias ning suurendab rahavoogu meie portfellis. Balti turg on meie jaoks jätkuvalt huvitav ning pakub atraktiivseid võimalusi nii erakapitali kui ka kinnisvara vallas,” sõnas East Capital Exploreri tegevjuht Mia Jurke.

Ostuga omandas East Capital 2008. aastal Leedu pealinna Vilniusesse ehitatud 60 000 ruutmeetrise A-klassi äripinna, millest 28 400 ruutmeetrit moodustab väljaüüritav pind ning 13 000 ruutmeetrit kõrvalasuv krunt potentsiaaliga ärikinnisvara arenduseks. Vilniuse ärikeskust iseloomustab prestiižne taust ja tugevad üürnikud, vabu äripindu leidub seal vähe. Rentnike hulka kuuluvad teiste hulgas näiteks TEO, Aviva Insurance, Visma, DnB Nord, Rahandusministeerium ja Nordea Finance. Müüjaks oli arendaja SPV Nekilnojamojo Turto Gama.

“See suurepärase asukohaga kvaliteetne äripind Baltikumi ühes suuremas pealinnas on ideaalseks täienduseks East Capital Exploreri olemasolevasse kinnisvaraportfelli. Vilnius Business Harbour on üks modernsematest ja parema asukohaga hoonetest Vilniuses, kus on pidev kasv A-klassi äripindade nõudluses. Me näeme selle projekti edasiarenduses head perspektiivi ja pakume parimaid äripindu ning teenuseid oma klientidele,” sõnas East Capitali partner ning erakapitali ja kinnisvara investeeringute osakonna juht Kestutis Sasnauskas.

East Capital Group-i kuuluv East Capital Baltics AS asutati 2005. aastal ning tegeleb ettevõtte kinnisvarainvesteeringutega. Täna on East Capital Baltics turul üks suurimaid varahaldureid, millel on investeeritud varasid kolmes Balti riigis tegutsevatesse kinnisvarafondidesse ning otseinvesteeringute ja alternatiivsete investeeringutega tegelevatesse varahaldusettevõtetesse enam kui 240 miljoni euro väärtuses. Hetkel on East Capital Balticsi portfellis ligi 220 000 ruutmeetrit rendipinda ning valitsemisalas ligi 470 rentniku. Ettevõtte peakontor asub Tallinnas, harukontorid Riias ja Vilniuses. Ettevõttel on pikaajaline kogemus kinnisvara valitsemisel, sealhulgas kogemus ka mitmest jaekaubanduspinna arendusest ja hoonete saneerimisprojektidest.

East Capital Explorer AB on Rootsi investeerimisettevõte ning üks East Capital Baltics AS-i investoritest, mis loodi eesmärgiga teha Ida-Euroopa unikaalsed investeerimisvõimalused kättesaadavaks võimalikult laiale investorbaasile. Peamiselt investeerib ettevõte otseinvesteeringute kaudu noteeritud ja noteerimata ettevõtetesse, kuid investeeringuid tehakse ka läbi East Capital-i erakapitali, kinnisvara kui ka alternatiivsete investeeringute fondide. East Capital Exploreri peamised investeeringud on koduturu kasvu ning ettevõte keskendub kiiresti arenevatele sektoritele nagu finantssektor, jae- ning tarbekaubad ja kinnisvara. East Capital Exploreri investeerimistegevust juhib East Capital. East Capital Explorer on noteeritud NASDAQ OMX Stockholm, Mid Cap börsil.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine