Elamispindade pakkumishindade langus kiireneb

Elamispindade pakkumishinda kajastav KV.EE Indeks jätkab juba 30. nädalat langustrendis. on võrreldes aastataguse ajaga langenud 91,8 punktile ehk kokku 13%. Indeksi tipp 108,4 punkti oli aprillis 2007. Sellest ajast on indeks langenud 15,3%.

Pakkumishindadelanguseks käesoleva aasta jaanuaris oli 4, veebruaris 7 ja märtsis juba 9%. Tänaseks on pakkumishindade langus jõudnud pea 13 protsendini.

Pakkumishindade langus on kiirenenud, sest hind on kujunenud ostjate jaoks kõige olulisemaks teguriks, mille lauses ostuotsus langetatakse. See on sundinud müüjaid tähelepanu võitmiseks eelkõige minema pakkumishindade langetamise teed.

Langevate hindade taustal on stabiliseerumas pakkumiste kogumaht. Üks pakkumiste kasvu katkemise põhjuseid võib seisneda portaalist võlgnike väljaviskamises. Samas võib arvata, et nii mõnigi müügiotsus on edasi lükatud sel põhjusel, et tänaselt turul ei ole võimalik soovitud hinda küsida.

Ettevaatavalt võib prognoosida, et eelmise aasta märtsist-aprillist alanud pea sirjooneline jätkub veel nii mõnegi kvartali vältel. lähiajal pigem stabiliseerub, sest kuulutusi dubleerivad maaklerid hakkavad vaikselt ametit vahetama ning müügiotsuseid lükatakse tuleviku paremaid aegu ootama.

KV.EE

KV.EE Indeks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

3 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest