Elamumaa omanik peab maksuvabastuse saamiseks end elanikuks registreerima

Maamaksuvabastuse saamise eelduseks on rahvastikuregistri järgne elukoht sellel aadressil.

Seetõttu soovitab Tallinna abilinnapea Eha Võrk kõigil elamumaaomanikel oma elukohaandmed rahvastikuregistrist aegsasti üle kontrollida.

Maamaksuvabastus määratakse 1. jaanuari 2014 seisuga, seega peab maaomanik hiljemalt aasta lõpuks sellele aadressile elama registreeritud olema. Maamaksuvabastuse määramiseks kontrollitakse isikuandmeid kinnistusraamatu ja rahvastikuregistri kannete alusel, maamaksuvabastuse saamiseks ei ole vaja eraldi avaldust esitada.

Ka 2014. aastal vabastatakse linnas maamaksust elamumaa omanik või hoonestusõiguse ning kasutusvalduse omanik kuni 1500 m² ulatuses, kui tema elukoht on vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele sellel maal asuvas hoones.

Rahvastikuregistri andmeid saab kontrollida kodanikuportaalis www.eesti.ee veebiteenuse kaudu esitades päringu enda andmete kohta. Samuti saab seda teha elukohajärgses linnaosa valitsuses.

Tallinna linna elanikuks saab registreeruda linnaosa valitsustes või riigiportaalis www.eesti.ee. Kui esitate elukoha andmeid e-teenuse kaudu, kontrollige kindlasti, et esitamise toimingud on lõpuni tehtud ehk digitaalselt allkirjastatud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC