Energiatõhususest hoonetes ja linnaplaneerimisel: rahvusvaheline konverents ja näitus TTÜs

Tallinna Tehnikaülikoolis on 9.-11. oktoobril konverents energiatõhususest “Energy efficiency strategies for buildings and urban areas”. Konverents käsitleb energiatõhususe tulevikustrateegiaid uutele ja renoveeritavatele hoonetele ning linnaplaneerimisele. 

Osalejate huvi konverentsi vastu on olnud erakordselt suur, registreerunuid on üle 250, nende hulgas insenerid, arhitektid, linnaplaneerijad, konsultandid, kinnisvaraarendajad. Praeguseks on konverentsile registreerumine suletud, huvilised saavad materjalidega tutvuda kodulehel www.balticenergy.info

Kolm päeva kestev sündmus toob Eestisse teadlasi, praktikuid ettevõtetest ja konsultante vahetama kogemusi hoonete energiatõhususe saavutamise võimalustest. Põneva ettekande peab Norbert Lechner (USA) passiivse arhitektuurse kütte ja jahutuse kasutamisest. Samuti Evyatar Erell (Iisrael) linnakeskkonna planeerimisest ning renoveerimisest ligi-nullenergia hooneks.

Praktikutele on abiks ülevaated renoveeritud objektidest Eestis ja Lätis ning renoveeritud elamupiirkondadest Rootsis ja Soomes. Aalto ülikooli professor Seppo Junnila käsitleb hoonete renoveerimise majanduslikke aspekte.

Tipptasemel välislektorite ettekandeid täiendavad arutelud tudengite poolt välja töötatud energiatõhusate hoonete mudelitest.

Konverents on korraldatud nelja tehnikaülikooli koostöös – Tallinna Tehnikaülikool, Riia Tehnikaülikool, Aalto Ülikool, Rootsi Kuninglik Tehnikaülikool (KTH).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 48 = 58

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

20.09.2021 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?