Esimesel euro käibekuul langesid kinnisvaratehingute mahud Tallinnas pea poole võrra

Jaanuaris langes kinnisvaratehingute arv Tallinnas võrreldes detsembriga 44 ning kogumaksumus 48 protsenti, analüüsib Eesti üks suuremaid kinnisvarafirmasid 1Partner Maa-ameti tehingu ja hinnaülevaadet.

Jaanuaris 2011 tehti Tallinnas 487 ostu-müügitehingut kogumaksumusega 34,9 miljonit eurot.

1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahteri sõnul järgnes ebaharilikult aktiivsele aasta viimasele kvartalile koos euro saabumisega pohmell. “Keskmised tehinguhinnad märkimisväärselt kummalegi poole ei liikunud, küll aga langesid mahud. Samas aastatagusega võrreldes olukord nii drastiline pole – tänavu tehti toonasega võrreldes vaid kolm protsenti vähem tehinguid, kuid 45 protsenti suurema väärtuse eest. Euro saabumisega tekkinud segadus võib pikeneda ka veebruarisse, kuid pikemas perspektiivis jätkub stabiilne ja rahulik tõus, mis jõuab tänavu ka ärikinnisva sektorisse,” ütles Vahter.

Paralleelselt üldiste mahtudega vähenesid Tallinna korterituru tehinguarvud viimasel kuul 44 protsenti 589-lt 332-le. Korteritehingute kogumaksumus langes 43 protsenti 17,5 miljonile eurole. Tallinna korterite pinnaühiku keskmine maksumus seevastu tõusis võrreldes detsembriga neli protsenti 959 euroni ruutmeetri kohta. Martin Vahteri hinnangul viis keskmise hinna üles kallimate, kesklinna korterite müügimahtude tõus, milles on oma osa välisinvestorite huvi suurenemisel.

Statistika kohaselt müüdi Tallinnas jaanuaris kõige kallim korter enam kui 300 000 ja odavaim 64 euro eest.

Jaanuaris võõrandati Tallinnas 21 eluhoonetega hoonestatud kinnistut, mis on kaheksa võrra vähem kui detsembris. Kalleim elamu leidis ostja enam kui 1,3 miljoni ja odavaim 1600 euro eest.

Jaanuaris müüdi Tallinnas vaid neli elamukrunti, mis on suure tehinguaktiivsusega silma paistnud detsembrikuust 12 võrra vähem. Kalleim krunt võõrandati 48 000 ja odavaim 3757 euro eest.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

1Partner Kinnisvara avaldab iga kuu esimeses veerandis möödunud perioodil sooritatud kinnisvaratehingute turuülevaate.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC