Esmaspäeval tutvustatakse endise pärmivabriku kvartali planeeringut

Pärmivabriku kvartalEsmaspäeval, 19. detsembril kell 15 toimub Pikk tn 58, 60, 64, Pärna tn 1 ja Uus tn 37 kruntide detailplaneeringu eskiislahenduse avalik arutelu,  Endise pärmivabriku territooriumile planeeritakse uusi elu- ja ärihooneid.

Planeeringulahenduse aluseks on arhitektuurivõistluse võidutöö Salto arhitektuuribüroolt. Eskiislahenduse kohaselt liidetakse kinnistud Pikk tn 58, Pärna tn 1, Pikk tn 60, 64 ja Uus tn 37 üheks krundiks ja antakse ehitusõigus kahele 1-6-korruselisele äri- ja eluhoonele. Pärna tänava äärne endine pärmivabriku kontorihoone rekonstrueeritakse ning endise pärmivabriku peahoone Pika ja Pärna tänava poolsed fassaadid, korsten ja toorainemahuti renoveeritakse uue hoone mahus.

Uut ja Pikka tänavat ühendava jalgtee äärde on kavandatud taskupark ja Pika tänava äärde planeeritud 6-korruseline teravatipuline hooneosa.
Pika tänava ääres asuva hoone ja endise toorainemahuti esimesele korrusele projekteeritakse avalikkusele suunatud funktsioon.

Detailplaneeringu eskiislahendust tutvustatakse avalikul arutelul 19. detsembril kell 15:00 linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna nõupidamisruumis, Raekoja plats 3, III korrus.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika