Estateguru II kvartali tulemused: hallatavate varade maht kasvas 71% võrra 268 miljoni euroni

EstateguruEttevõtte kaudu finantseeriti 439 projekti väljastatud laenude kogumahuga 48,6 miljonit eurot. Hallatavate varade maht kasvas 71% võrra: laenuportfelli väärtus tõusus 268 miljoni euroni. II kvartalis liitus Estateguruga 10 114 uut investorit. Kogu maailmas on ettevõttel nüüd kokku 137 000 investorit. Nende Estateguru kaudu tehtud investeeringud teenisid II kvartalis kokku 5,1 miljoni euro mahus väljamakstud intresse (eelmise aasta II kvartalis 3,4 miljonit).Tagastatud laenude keskmine tootlus oli 9,12%.

Estateguru kaasasutaja ja nõukogu esimees Marek Pärtel kommenteerib: „Numbrid on olulised, eriti kui neis kajastub pikem lugu ja tähendus. Selle aasta juunis tähistasime oma tegevuse viiendat aastapäeva Leedus, kus oleme tänaseks rahastanud laene rohkem kui 100 miljoni euro mahus. Väljastatud laenude maht oli Leedus seni kõige suurem just käesoleva aasta II kvartalis – üle 5 miljoni euro. Eesti ja Läti järel oli Leedu kolmas turg, kuhu Estateguru 2017. aastal edukalt sisenes. Nii see teekond algas. Käesoleva aasta juunis sai Estategurust Saksamaa Laenuplatvormide Assotsiatsiooni (Verband deutscher Kreditplattformen ehk VdK) täieõiguslik liige – näeme, kuidas meie tegevusala on kogu Euroopas muutunud tavapäraseks kõigi teiste finantseerimislahenduste kõrval.

Aprilli lõpus ja mai alguses viisime kahe nädala jooksul Seedrs-i platvormil läbi oma kolmanda rahastuse kaasamise kampaania. Olen üliuhke, et meiega on liitunud veel 1400 aktsiainvestorit, kes usuvad meie ärimudelisse ja plaanidesse. Euroopa väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted otsivad täna rohkem kui kunagi varem paindlikku finantseerimist ja usaldusväärset partnerit, kes mõistaks kinnisvaraäri spetsiifikat. Ning arvestades makromajanduskeskkonda, tunneme rohkem kui kunagi varem, et meie kohustuseks on ka koolitada ja motiveerida inimesi, et nad hoolitseks oma säästude ja tulevikuväljavaadete eest. Mul on väga hea meel kutsuda kõiki tutvuma meie sõltumatu auditi läbinud 2021. majandusaasta aruande ja Estateguru uhiuue blogiga aadressil https://estateguru.co/blog/.”

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2022 Kinnisvara hindamise ABC