Euroopa Komisjoni seisukoht võimaldab Linnahalli projektiga edasi minna

Tallinn käivitab Komisjoni seisukohale tuginedes lähiajal tegevusplaani, kuidas Linnahalli ja selle ümbruse kordategemisega edasi minnakse. Komisjon ei näe linnahalli äriplaani kohaste investeeringute tegemises vastuolu riigiabi reeglistikuga.

„Tallinna jaoks on see loomulikult hea uudis, mis võimaldab meil varasemad tegevusplaanid üle vaadata ja edasi minna Linnahalli projekteerimise lähteülesande ettevalmistustega. Linnahalli ja selle ümbruse korda tegemine on meie jaoks jätkuvalt prioriteet. Soovime taastada kontserdisaali ja luua kaasaegse rahvusvahelise konverentsikeskuse. Üheks eesmärgiks on ka mereäärse ala avamine linlastele,“ ütles linnapea .

Linnapea sõnul viiakse läbi ka turu-, et välja selgitada võimalused erasektori koostööpartnerite ja kaasfinantseerimise leidmiseks. „Hea meel on selle üle, et jätkasime riigiabi loa menetlusega ka pärast koostööleppe sõlmimist Tallinki ja Infortariga. Koostööd alustades ei kujutanud keegi ette Covid-19 pandeemiat, rääkimata selle mõjudest turismisektorile, mis selle koostööleppe realiseerimiselt kahjuks enam ei toeta. Nii suurte projektide puhul on varuvariandid alati mõistlikud, seetõttu mõtleme ka praegu erinevatele võimalustele,“ nentis Kõlvart.

Kõlvarti sõnul tuleb Linnahalli korda tegemiseks otsida erinevaid võimalusi ka seetõttu, et selge ei ole Tallinna perspektiiv ning linnapoolse investeeringu maht. „Peame kõiki suuri linna projekte hindama linnaeelarve valguses ning arvestades ka teisi suurprojekte. Iga suure projekti puhul peame vaatama, kuidas leida vajadusel täiendavaid finantseerimisallikaid,“ sõnas Kõlvart.

2017. aastal kehtestati Tallinna linnahalli ja lähiala , mis võimaldab linnahalli ja selle lähiala väljaehitamist kultuuri- ja konverentsikeskuseks. 2017. aastal valmis linnahalli projekteerimise lähteülesanne. Seejärel protsess peatus, kuna selgus vajadus läbida riigiabi protseduurid. Tallinna linnakantselei esitas 2018 aprillis Komisjonile riigiabi eel-teatise küsimaks, kas linnahalli investeeringute tegemisele avalikest vahenditest kohaldub riigiabi reeglistik.

projekteeriti ja ehitati aastatel 1975-1980. Linnahall valmis Moskva 1980. aasta suveolümpiamängudeks. 2009 detsembris suleti. 2016 tehti hoonele , mis leidis, et on suhteliselt heas korras. Halvas olukorras on dolomiidist välisvooderdis.

Hoone ehitusalune pind on 39 422 m2, suletud netopind on 37 221 m2, ehitisel on kolm maapealset ja kaks -alust korrust.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC