Merko Ehituse 2021. aasta esimese kvartali müügitulu ja kasum kasvasid

Merko EhitusMerko Ehituse 2021. aasta esimese kvartali müügitulu oli 60 miljonit eurot ja puhaskasum 3,4 miljonit eurot, kasvades eelmise aastaga võrreldes vastavalt 7% ja 67%. Kolme kuuga müüs Merko 90 korterit ning käivitas üle 560 korteri ehituse. Esimeses kvartalis kasvas ka sõlmitud uute ehituslepingute ja lepingute portfelli maht.

„Majandustulemuste poolest võime esimese kvartaliga rahule jääda. Uute ärikinnisvaraprojektide vähesusele vaatamata on Baltimaade ehitusturg hetkel üsna aktiivne. Samas on väljavaated ebaselged seoses jätkuva pandeemia ja globaalse materjalide hinnatõusuga,“ kommenteeris AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

Merko müüs esimeses kvartalis Tallinnas, Tartus, Riias ja Vilniuses 90 korterit. „Korteriturg on kõigis kolmes Balti pealinnas suhteliselt aktiivne. Käivitasime esimeses kvartalis kuue arendusprojekti ehitustööd kokku 567 korteri ja 20 äripinnaga. Suurem osa täna ehituses ja müügis olevatest korteritest valmivad 2022. aastal,“ lisas Andres Trink. Merko suuremad korteriarendusprojektid olid Noblessneri, Uus-Veerenni, Metsatuka, Lahekalda ja Pikaliiva Tallinnas, Gaiļezers ja Viesturdārzs Riias ning Vilneles Skverai Vilniuses.

2021 aasta esimeses kvartalis sõlmis Merko 97 miljoni euro väärtuses uusi lepinguid, millest suuremad olid Eestis Noblessneri teise arendusetapi ja Liivalaia kvartali ehituseks ning Tondiraba pargi rajamiseks. Kontserni ettevõtted sõlmisid Lätis lepingu Kauguri linnapargi ja noortemaja ning Leedus Kaunases asuva tootmishoone ja Vilniuses asuva autohoolduskeskuse ehituseks. Esimese kvartali lõpu seisugakasvas teostamata tööde jääk aastatagusega võrreldes 45% võrra 281 miljoni euroni.

Esimeses kvartalis olid suuremad töös olevad objektid Eestis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku kolmas arendusetapp, Tallinna Muusika- ja Balletikool, Nordic Hotel Forumi ja Tallink City Hoteli renoveerimine ning Eesti Vabariigi kagupiiri maismaaosa taristu projekteerimine ja ehitus. Lätis olid töös Orkla vahvli- ja küpsisetehase ehitus Ādažis ja Riia Tehnikaülikooli ehitusteaduskonnahoone rekonstrueerimine, Leedus tuulepargi taristurajatised Telšiai rajoonis, Kaunase rajooni politseijaoskonna peakontori hoone ja NATO kasarmud.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC