Merko Ehituse müügitulu ja puhaskasum kasvasid nii teises kvartalis kui esimesel poolaastal

Merko EhitusMerko Ehituse müügitulu oli teises kvartalis 86 miljonit ja puhaskasum 6,4 miljonit eurot. Esimese poolaasta müügitulu kasvas 12% 146 miljoni euroni ning puhaskasum 19% 9,8 miljoni euroni. Merko on tänavu müünud ligi 150 korterit ning käivitanud üle 800 korteri ehituse.

„Ehitussektorit mõjutavad ühe enam materjalide kiire hinnatõusu ja tarnetega seotud probleemid, mistõttu objektide tähtaegse valmimise ja eelarves püsimise riskid on hüppeliselt kasvanud. Suur tänu meie ettevõtete töötajatele ja koostööpartneritele, kes peavad äärmiselt pingelises olukorras tegutsema. Tänast turusituatsiooni arvestades võib esimese poolaasta tulemustega rahule jääda. Kontserni müügitulu ja puhaskasum kasvasid nii teises kvartalis kui esimesel poolaastal. Mõnevõrra vähenes tänavu sõlmitud uute ehituslepingute maht, samas jätkasime uute korteriarendusprojektide käivitamist, mis lepingute portfellis ei kajastu,“ kommenteeris AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

„Korteriarenduse valdkonna osakaal kontserni müügitulus on esimesel poolaastal vähenenud tulenevalt arendusprojektide valmimise ajast. Oleme tänavu andnud ostjatele üle ligi 150 korterit ning alustanud üle 800 uue korteri ehitust, millest enamik valmib 2022. aastal. Meie ehitusjärgus olevate korterite maht on oluliselt kasvanud ja korterite müük läheb plaanipäraselt – enamik valmis ehitatud korteritest on müüdud ning suur osa ehituses olevatest korteritest on kaetud eelmüügilepingutega. Korteriturg tervikuna on Balti riikides olnud tänavu aktiivne,“ kommenteeris Andres Trink kinnisvaraarenduse valdkonna tulemusi. Suuremad korteriarendusprojektid olid Noblessneri, Uus-Veerenni, Odra, Metsatuka ja Lahekalda Tallinnas, Erminurme Tartus, Viesturdārzs ja Mežpilsēta Riias ning Vilneles Skverai Vilniuses.

Teises kvartalis sõlmis AS Merko Ehitus Eesti lepingu 35% osaluse omandamiseks võrguehituse ja -hoolduse ettevõttes Connecto Eesti AS, mille raames Merko Ehitus Eesti elektriehituse üksus liitub Connecto Eesti ASiga. „Näeme, et investeeringud energia- ja sidetaristusse jätkuvad ja Connectol on head eeldused nendest arengutest osa saada,“ lisas Trink.

2021. aasta teises kvartalis sõlmis Merko 38 miljoni euro väärtuses uusi lepinguid, millest suuremad olid projekteerimis- ja ehitusleping Eesti Vabariigi kagupiiri maismaaosa taristu lõikude 4–6 rajamiseks ning Püha Johannese Kooli ehituseks Tallinnas. Kontserni teostamata tööde jääk kasvas teise kvartali lõpu seisuga 250 miljoni euroni.

Teises kvartalis olid suuremad töös olevad objektid Eestis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku kolmas arendusetapp, Tallinna Muusika- ja Balletikool, Liivalaia äri- ja elukvartali nulltsükli ehitustööd ning Eesti Vabariigi kagupiiri maismaaosa taristu lõikude rajamine. Lätis olid töös Orkla vahvli- ja küpsisetehase ning NATO rajatised Ādažis ja Kauguris linnapark ja noortemaja, Leedus mitme tuulepargi taristurajatised ning Kaunases rajooni politseijaoskonna peakontori hoone, NATO kasarmud ja Continental Automotive tootmishoone.

AS Merko Ehitus (group.merko.ee) kontserni kuuluvad Eestis AS Merko Ehitus Eesti, Lätis SIA Merks, Leedus UAB Merko Statyba ning Norras Peritus Entreprenør AS. Peatöövõtjana ehitusteenuse osutamise kõrval on kontserni teiseks oluliseks tegevusvaldkonnaks korteriarendus. 2020. aasta lõpu seisuga andis kontsern tööd 666 inimesele ning ettevõtte 2020. aasta müügitulu oli 316 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC