Merko Ehitus: Merko Ehituse 2021. aasta puhaskasum kasvas 29 miljoni euroni

Merko EhitusMerko Ehituse 2021. aasta neljanda kvartali müügitulu oli 113 miljonit eurot ja kogu aasta müügitulu ligi 340 miljonit eurot. Kontserni neljanda kvartali puhaskasum kasvas 40% võrra 14 miljoni euroni ning aastane puhaskasum 27% võrra 29 miljoni euroni. Merko andis 2021. aastal ostjatele üle 500 korterit ning alustas enam kui 1450 uue korteri ehitust. Kooskõlastatult nõukoguga teeb kontserni juhatus aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta dividendidena välja üks euro aktsia kohta.

„2021. aasta tulemused ületasid meie aastataguseid ootusi, eriti arvestades ehitushindade kiiret kasvu ja jätkuvalt suuri probleeme tarneahelates. Suur tänu meie meeskondadele ja koostööpartneritele panuse ja hea koostöö eest,“ kommenteeris tulemusi AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

„Tänu aktiivsele korteriturule kõikides Balti riikides suutsime eelmisel aastal realiseerida oma korterite müügi potentsiaali maksimumi lähedaselt. Suur osa kortereid valmis ja andsime need ostjatele üle neljandas kvartalis, mis mõjutas oluliselt aasta viimase kvartali tulemit. Elamuarenduse osakaal meie äris on viimastel aastatel kasvanud ja seni on see strateegia end õigustanud. Korteriarenduses suudame paremini kontrollida arendus- ja ehitusprotsessi kiirust ning maksumust. Käesoleval aastal jätkame investeeringuid elamuarenduse valdkonda, samas jälgime korterituru edasisi arenguid,“ kommenteeris Andres Trink korteriarenduse valdkonna tulemusi.

Elamuarenduse ja kinnisvara ärivaldkond andis suurema osa kontserni 2021. aasta kasumist. Merko andis 2021. aastal ostjatele üle 496 korterit ja 7 äripinda ning käivitas kolmes Balti riigis kokku 1462 uue korteri ehituse, mis valmivad 2022. ja 2023. aastal. Valmis ehitatud korteritest on müümata üksikud ning üle poole ehituses olevatest on kaetud eelmüügi lepingutega. Suuremad korteriarendusprojektid olid Noblessneri, Uus-Veerenni, Odra, Metsatuka ja Lahekalda Tallinnas, Erminurme Tartus, Viesturdārzs ja Mežpilsēta Riias ning Vilneles Skverai Vilniuses.

2021. aastal sõlmis Merko 288 miljoni euro väärtuses uusi ehituslepinguid ning teostamata tööde jääk kasvas 257 miljoni euroni. „Seoses tõusva inflatsiooni, kõrgete energiahindade ja kestvate tarneprobleemidega on ehitusturu olukord jätkuvalt keerukas. Pikaajaliste fikseeritud hinnaga lepingutega kaasnevad suured riskid, mida ainuüksi ehituse peatöövõtjad ei suuda enda kanda võtta, lahenduseks võiks olla paindlikum hinnastamine. Kindlasti näeme ehitusturul raskusi juba sõlmitud lepingute tähtaegsel täitmisel ja tõenäoliselt ka uute ehitusobjektide kallinemist,“ kommenteeris Andres Trink ehitusteenuste valdkonda.

Neljandas kvartalis olid suuremad töös olevad objektid Eestis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku kolmas arendusetapp, Tallinna Muusika- ja Balletikool, Püha Johannese Kool ja Liivalaia kvartali nulltsükli ehitustööd ning Eesti Vabariigi kagupiiri maismaaosa taristu lõikude rajamine. Lätis olid töös Orkla vahvli- ja küpsisetehase, GUSTAVS ärikeskus, Elemental Skanste büroohooned ning NATO rajatised Ādažis ja Kauguris linnapark ja noortemaja, Leedus mitme tuulepargi taristurajatised ning Kaunases rajooni politseijaoskonna peakontori hoone, NATO kasarmud ja Continental Automotive tootmishoone.

AS Merko Ehitus (group.merko.ee) kontserni kuuluvad Eestis AS Merko Ehitus Eesti ja Tallinna Teede AS, Lätis SIA Merks, Leedus UAB Merko Statyba ning Norras Peritus Entreprenør AS. Peatöövõtjana ehitusteenuste osutamise kõrval on kontserni teiseks oluliseks tegevusvaldkonnaks korteriarendus. 2021. aasta lõpu seisuga andis kontsern tööd 672 inimesele ning ettevõtte 2021. aasta müügitulu oli 339 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine