Merko Ehitus: Merko Ehituse 9 kuu puhaskasum ületas 15 miljonit eurot

Merko EhitusMerko Ehituse müügitulu oli kolmandas kvartalis 81 miljonit ja puhaskasum 5,5 miljonit eurot. 2021. aasta 9 kuu müügitulu kasvas 8% 227 miljoni euroni ning puhaskasum 17% üle 15 miljoni euroni. Merko on tänavu kolmes Balti riigis kokku alustanud enam kui 1300 korteri ehitust, mis valmivad järgmisel kahel aastal.

„Ehituse peatöövõtu turu olukord on jätkuvalt äärmiselt keeruline seoses globaalsete tarneahelate probleemidega, lisaks on toimunud hüppeline materjalide hinnatõus ning valitseb suur kvalifitseeritud tööjõu puudus. Ehitusobjektide tähtaegse valmimise ja eelarves püsimise riskid on täna väga suured ning paraku näeme tõenäoliselt mõnel objektil ka nende realiseerumist. Turul on vähem uusi objekte ja reaalseid tellimusi, kuna tellijad ei ole jõudnud kohaneda ehitusturul toimunud muutuste ja ehituse kallinemisega. Need probleemid on paremini juhitavad meie korteriarenduse valdkonnas, kus kontrollime arendus- ja ehitusprotsessi suuremal määral,“ kommenteeris ehitusteenuste valdkonda AS Merko Ehitus juhatuse esimees Andres Trink.

„Korteriarenduse osakaal kontserni 9 kuu müügitulus on ootuspäraselt väiksem tulenevalt projektide valmimise ja müüdud korterite ostjatele üleandmise ajastusest. Eelmüüdud korterite üleandmine ostjatele jätkub järgnevates kvartalites, mis kajastub ka kontserni majandustulemis. Korterite uusmüük läheb meil plaanipäraselt – enamik valmis ehitatud korteritest on müüdud ning arvestatav osa ehituses olevatest on kaetud eelmüügi lepingutega,“ kommenteeris Andres Trink korteriarenduse valdkonda.

Tänavu 9 kuuga andis Merko ostjatele üle 197 korterit ja 7 äripinda ning alustas üle 1300 korteri ehitusega, mis valmivad 2022. ja 2023. aastal. Suuremad korteriarendusprojektid on Noblessneri, Uus-Veerenni, Odra, Metsatuka ja Lahekalda Tallinnas, Erminurme Tartus, Viesturdārzs ja Mežpilsēta Riias ning Vilneles Skverai Vilniuses.

„Arvestades viimasel paaril aastal toimunud muutusi ehitus- ja kinnisvaraturul võib öelda, et kontserni ettevõtted on kiirelt kohanenud ning võime 9 kuu majandustulemustega rahule jääda. Oleme suutnud tarneprobleemidele ja sisendhindade tõusule vaatamata oma kasumlikkust hoida ja isegi parandada. Samuti on end seni õigustanud meie suurem strateegiline fookus elukondliku kinnisvara arendusele. Suur tänu meie ettevõtete töötajatele ja ka kõigile koostööpartneritele, kes peavad tegutsema äärmiselt pingelises turuolukorras,“ lisas Andres Trink. „Paraku on viimased arengud seoses koroonaviirusega Balti riikides väga negatiivsed ning peame olema valmis, et kõrge haigestumus ja piirangud seavad lähikuudel uusi takistusi protsesside normaalsele kulgemisele ka ehituses ja kinnisvaraarenduses.“

Kontserni ehituslepingute jääk kasvas 9 kuu seisuga 314 miljoni euroni. Kolmandas kvartalis sõlmis Merko 138 miljoni euro väärtuses uusi lepinguid, millest suuremad olid Elemental Skanste büroohoonete ja Gustavs ärikeskuse ehituseks Riias ning tuulepargi taristurajatiste ehituseks Akmenė ja Šilalė rajoonis Leedus.

Kolmandas kvartalis oli Merkol ehituses Eestis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnaku kolmas arendusetapp, Tallinna Muusika- ja Balletikool, Liivalaia kvartali nulltsükkel ning Eesti Vabariigi kagupiiri maismaaosa taristu lõikude rajamine. Lätis olid töös Orkla vahvli- ja küpsisetehas, NATO rajatised Ādažis, Kauguri linnapark ja noortemaja, Leedus mitme tuulepargi taristurajatised, Kaunases rajooni politseijaoskonna peakontori hoone, NATO kasarmud ja Continental Automotive tootmishoone.

AS Merko Ehitus (group.merko.ee) kontserni kuuluvad Eestis AS Merko Ehitus Eesti, Lätis SIA Merks, Leedus UAB Merko Statyba ning Norras Peritus Entreprenør AS. Peatöövõtjana ehitusteenuse osutamise kõrval on kontserni teiseks oluliseks tegevusvaldkonnaks korteriarendus. 2020. aasta lõpu seisuga andis kontsern tööd 666 inimesele ning ettevõtte 2020. aasta müügitulu oli 316 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC