Fausto Capital: Fahle Pargi ärikvartalis algasid suured lammutustööd

Fausto GruppEndise tselluloositehase alal maantee ääres, kuhu juba aasta pärast kerkib uus äri- ja elukvartal Fahle Park, algasid mahukad lammutustööd.

Lammutamise alla lähevad mitmed nõukaaegsed hooned, millel puudub muinsusväärtus. Kokku toimuvad lammutustööd 9000 ruutmeetril.

„See on üsnagi keerukas, sest mitmed hooned on päris kõrged ning kogu asub mäe peal,” ütles objektijuht lammutusfirmast Aspen Grupp OÜ. „Kuna peame säilitama erinevaid sektsioone hoonetest, siis on sellega palju tegemist ning tuleb olla väga ettevaatlik. Kuna aga meil on pea 25meetrise siruulatuse ja pika noolega ekskavaator, siis saame kõrgeid osi ehitistest hõlpsasti ja turvaliselt lammutada.”

Tiigi kinnitas, et kõigi linnaelanike ja möödasõitjate ohutus on igati tagatud ning lammutustööd kellelegi ohtu ei kujuta. On võimalik, et maantee poolt lammutama asudes taotletakse mingiks perioodiks ka tee sulgemine, kuid sellest antakse piisava varuga ette teada.

Pooleteise aasta jooksul ehitab ja rekonstrueerib Fausto Capital aadressile maantee 80 modernse äri- ja elukvartali Fahle Park. Arenduse esimeses etapis valmib 21 500 ruutmeetri jagu A-klassi nõuetele vastavat äripinda. Arenduse kogumaht on enam kui 100 000 ruutmeetrit. Arhitektuurse lahenduse on teinud KAOS Arhitektid OÜ.

Fahle Pargi esimese ehitusjärgu ankurrentnik AS kolib kavandatavale 8000 ruutmeetrile kõigi oma Tallinnas tegutsevate üksustega järgmise aasta teisel poolel. Meediakontsern saab endale Eestis ainulaadse moodsaimate võimalustega meediamaja, kus on koos nii raadio-, televisiooni- kui ka ajalehetoimetused.

Fahle Pargi ärikvartalisse kuuluvaid hooneid hakkavad ühendama aastaringselt soojad klaaskatusega galeriid, kus asuvad kohvikud, restoranide terrassid ning puhkealad. Lisaks büroodele leiavad kvartalis oma koha kultuuriasutused, spordiklubi, erinevad esitluspinnad ning kvartali töötajatele ja elanikele suunatud mitmed ettevõtted (ilu- ja tervisekeskus, lastehoid jms).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

95 − 92 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest