Fausto Capital: Algab Eesti Meedia uue meediakompleksi ehitus

Fausto GruppTäna alustab Eesti Meedia uue hoonekompleksi ehitamist Fahle Parki, kus leiavad koha kõik kontserni meediaettevõtted.

Esimeses järjekorras teostatakse ehitusobjektil aadressiga maantee 80 vaia- ja vundamenditööd. Tartu maantee äärde jääva paekivifassaadi renoveerimiseks paigaldatakse kivimüüri äärde peagi tellingud, liiklejate mugavuse ja ohutuse jaoks rajatakse jalakäijatele tunnel. Vundamenditööde valmimine on plaanis juuni lõpuks, hoone karkass saab kokku novembris ja klaasfassaadide paigaldamine kestab kuni järgmise aasta märtsini.

„Fahle Park on ehitajale arhitektuuriliselt ja konstruktiivselt väga huvitav väljakutse. Eesti Meedia uue kodu rajamisel on meil kindlasti abiks aastatepikkune kogemus büroo- ja ärihoonete rajamisel, samas näeme siin ka olulist arenguvõimalust,” ütles Merko Eesti ASi juhatuse esimees Keit Paal. „Ankurrentniku vajadustega kohe objekti alguses arvestamine teeb lõppkokkuvõttes tulemuse paremaks – inimesi on laua ümber küll rohkem, kuid sedavõrd sisukam. Objekti algusfaasis võib öelda, et kõik osapooled mõistavad ülesande keerukust, teavad oma kohustusi ja tegutsevad tõhusalt ühise eesmärgi nimel.“

Fahle Pargi esimese ehitusjärgu ankurrentnik AS Eesti Meedia kolib kavandatavale 8000 ruutmeetrile kõigi oma Tallinnas tegutsevate üksuste ning umbes 550 töötajaga. Meediakontsern saab endale Eestis ainulaadse moodsaimate võimalustega meediamaja, kus on koos nii raadio-, televisiooni- kui ka ajalehetoimetused.

Pooleteise aasta jooksul ehitab ja rekonstrueerib Fausto Capital Fahle Pargi arenduse esimeses etapis 21 500 ruutmeetri jagu A-klassi nõuetele vastavat äripinda. Arenduse kogumaht on enam kui 100 000 ruutmeetrit. Arhitektuurse lahenduse on teinud OÜ.

Fahle Pargi ärikvartalisse kuuluvaid hooneid hakkavad ühendama aastaringselt soojad klaaskatusega galeriid, kus asuvad kohvikud, restoranide terrassid ning puhkealad. Lisaks büroodele leiavad kvartalis oma koha kultuuriasutused, spordiklubi, erinevad esitluspinnad ning kvartali töötajatele ja elanikele suunatud mitmed ettevõtted (ilu- ja tervisekeskus, lastehoid jms).

Fausto Capital on 15-aastase ajalooga täielikult Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub eelkõige erinevatele kinnisvarainvesteeringutele. Fausto tegutseb kaubandus-, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamisega. Fausto Capitali portfelli kuulub kokku üle 58 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda ning varade maht on kokku üle 100 miljoni euro.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC