Fausto Capital: Kvissental võib veelgi laieneda

Fausto GruppTartu uuselamurajoon Kvissental aina kasvab – arendaja Fausto Capitali juhatuse liikme Sven Mihailovi sõnul peetakse ka laienemisplaane. “Praegune arendus on juba Kvissentali teine laiendus, ent ruumi ja võimalusi laienemiseks on veelgi,” sõnas ta. “Praegu väljaarendatud kinnistutest on juba peaaegu kõik omanikud leidnud. Kuna huvi väga suur, siis plaanime võtta ette järgmise etapi – hetkel on välja arendatud vaid osa suuremast kinnistust, seega laienemiseks võimalus olemas.”

“Tulevikus võiks kujundeda sellest Tartu kõige rohelisem ja kõige terviklikum piirkond: Tartu kehtestas ka reeglid, kuidas Kvissental arhitektuurselt välja hakkab nägema. Peresõbralik ja turvaline piirkond linna sees, aga roheluses ja kõik vajalik on käe-jala juures, tänavad ja kergliiklusteed valgustatud ja asfalteeritud. Ka ühistransport liigub Kvissentalis korralikult – buss tuleb iga paarikümne minuti järel,” rääkis Mihailov. “Mida enam Kvissental laieneb, seda rohkem võimalusi peaks seal olema. Emajõe äärsel piirkonnal on aga tohutult potentsiaali,” leiab ta.

Suurest uuringust “Tartu ja tartlased” (2013) aga selgub, et võrreldes 2008. aastaga on toimunud suurim muutus Emajõe kaldaalade olukorras. Mullu Tartus läbi viidud uuringus “Tartlane ja keskkond” soovis aga enam kui 4/5 linnaelanikest näha Tartus rohkem nii matka-, tervisespordi- kui loodusradu, samuti mänguväljakuid ja –platse ning piknikukohti, sealjuures ligi 40% hinnangul oleks kõiki eelpoolmainitud rajatisi kindlasti juurde vaja. Tartu puhkamisvõimaluste osas tuleks linlaste meelest parandada supluskohti, lisaks tuleks ressursse suunata ka Emajõe kallasradade puhastamisele ja parandamisele. Uuringus mainiti, et Emajõe ümbruses võiks olla ka rohkem kohvikuid.

Uuringu “Tartu ja tartlased” kohasel on ränne väiksem piirkondades, kus domineeriv elamutüüp oli eramu. “Kes Kvissentali on tulnud, see sealt enam ära minna ei taha,” on Fitlap.ee keskkonna peatreener ja üks loojaid Heikki Mägi veendunud – talle on Kvissental juba 10 aastat koduks. “Minu jaoks räägivad Kvissentali kasuks mitmed argumendid: terviklik ja roheline elukeskkond, ilusad majad, toredad inimesed, hästi korraldatud ühistransport. Sportimisvõimalusi jagub samuti: tenniseväljakud ja liivarand, võrkpalliplats ja kergliiklusteed. Suurepärane koht elamiseks,” on ta kodukohaga rahul.

Fausto Capital on 15-aastase ajalooga täielikult Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusettevõte, mis keskendub eelkõige erinevatele kinnisvarainvesteeringutele. Fausto tegutseb kaubanduskinnisvara, büroo- ja elamukinnisvara arendamise, üürimise ja haldamise valdkonnas. Fausto Capitali portfelli kuulub kokku ca 58 000 m2 kaubandus- ja äripinda ning varade maht kokku üle 85 miljoni euro.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC