Halduskogu vaidles pikalt Paljassaare sadamaala planeeringu mõjude üle

Teisipäeva õhtul uuel aastal esimest korda koos olnud Põhja-Tallinna halduskogu peateemaks kujunes Paljassaare sadamaala detailplaneering.

Kõnealuse planeeringu arutelu alguses tundsin huvi, kas halduskogu maakomisjoni esimees Märt Sults ei peaks end arutelust taandama, sest planeeringuala jääb Sultsi poolt kavandavate kasiinosaarte vahetusse lähedusse. Sults ei pidanud vajalikuks end taandada ning teatas, et juba ammu ei ole tegemist kasiinosaarte, vaid kultuurilaidudega.

Paljassaare sadama asemele on juba 2005. aastast kavandatud suure elu- ja äripiirkonna rajamist. Planeeringu avalik arutelu oli 2009. aastal. Plaanis on rajada 2000 korterit, mis tähendab, et uue asumi elanike arv saab olema ligi 5000. Kavas on ehitada kaks lasteaeda ning rajada rannapromenaad. Ehitatakse mitmes etapis, kusjuures halduskogu ettepanekul tuleb iga etapi puhul viia läbi arhitektuurikonkurss.

Halduskogu liikmed tunnustasid piirkonna uut lahendust, kuid pöörasid tähelepanu, et 5000 elaniku lisandumine eeldab muudatusi linnaosa liikluskorralduses. Läbi Kalamaja kulgev ühendustee on juba täna umbes. Muide, planeeringu lisaks olevas dokumendis nähakse ühe võimalusena ette läbi miljööväärusliku ala kulgeva Tööstuse tänava muutmist kahesuunaliseks ja neljarealiseks. Ka on kavas pikendada trammiteed Paljassaarde.

Liisa Pakosta tundis huvi, miks on üks lasteaedadest kavas rajada kinnistule, mida hakkab sõiduteest eraldama müratõke. Ka ei näe linna tänased arendukavad sinna uute lasteaedade rajamist ette.
Mina ja Yoko Alender tõstatasime planeeringu uue avaliku arutelu vajalikkuse. Halduskogu keskerakondlastest juhid ja arendaja esindaja ei pidanud seda vajalikuks, tuues põhjenduseks juba niigi pikale veninud planeerimisprotsessi.

Pärast pikka ja tulist arutelu jõudis halduskogu peaaegu üksmeelse otsuseni, millega lisati planeeringu kooskõlastusele soovituslikud ettepanekud linnavalitsusele. Nende kohaselt tuleb linnal näha ette ühe lasteaia rajamise rahastamine, teha piirkonna tulevaste liiklusvoogude osas uued arvutused ning näha ette vajalikud investeeringud teede- ja ühistranspordivõrgu arendamiseks viisil, mis sobib piirkonda.

Halduskogu kooskõlastas veel Tööstuse 101a ja Kopli 94a kinnistu detailplaneeringu. Seal asuva Säästumarketi omanik on ostnud ära kõrvalkinnistu, planeerides sinna RIMI toidupoe ehitust. Halduskogu tegi ettepaneku, et poe fassaad ei tuleks mitte tüüp-, vaid piirkonda sobiva erilahendusega.

Halduskogu kooskõlastas ka Suur-Patarei 13 kolmnurkse kinnistu detailplaneeringu. Nõukogude ajal kuulus ala miilitsale. Täna on sinna kavas ehitada mitu kolmekorruselist kautsekorrusega elumaja kokku 83 korteriga. Kiinistul asuv vana jahuladu restaureeritakse. Olemasolev büroohoone asemele rajatakse uus ja suurem. Halduskogu tegi ettepaneku, et kinnistu Jahu tänava poolsel küljel rajataks uus kergliiklustee ja sõidutee vahele haljasriba. Halduskogu enamus ei toetanud Liisa Pakosta ettepanekut, millega oleks tulnud lisada planeeringule nimekiri koolidest ja lasteaedadest, kus kinnistu tulevaste elanike lapsed käima hakkavad.

Viimase punktina kinnitas halduskogu revisjonikomisjoni kaks liiget, kes mõlemad kuuluvad opositsiooni.

Artikli autor: Jaak Juske
Allikas: http://jaakjuske.blogspot.com/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

1 + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!