Hinnalanguse peatumine annab turvatunde

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on jäänud stabiilselt püsima 63…64 punkti vahemikku. Tänase seisuga näitab indeks 63,8 punkti taset. See on aastatagusest 19% võrra madalamal.

Võrreldes indeksit selle tipuga 2007. a. aprillis on languseks koguni 41%.

Absotluuthindades on portaali KV.EE keskmise elamispinna ruutmeetri pakkumishind tänase seisuga 13 100 krooni. Aasta tagasi oli keskmiseks pakkumishinnaks 16 150 krooni ja tipphetkel 22 300 krooni.

Anaoogselt pakkumishindadele on portaali KV.EE pakkumiste arv samuti stabiilselt vähenemas. Tänase seisuga on portaalis KV.EE 17 200 pakkumist. Veel aasta tagasi oli pakkumisi 20 800 ehk aastaga on nende arv vähenenud 17% võrra.

Pakkumishindade ja laiemalt ka tehinguhindade stabiliseerumine pakub rahuldust nii kinnisvaraomanikele, kui laenuvõtjatele. Neil mõlemal suurel grupil on teadmine, et nende omandis oleva vara väärtuse langus on pidurdumas või lausa peatunud.

Hinnalanguse peatumine pakub ka kinnisvaraostjatele enamat turvatunnet – täna ostetav vara ei ole homme enam ostuhinnast vähem väärt.

Kukkumise lõpetanud tehinguhinnad ja stabiliseerunud pakkumishinnad annavad tunnustust, et elamispindade turg on sügavamast depressioonist üle saamas. See aga ei tähenda kindlasti veel kiiret tõusu ei tehingute arvus ega hinnas.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal