Jaak Juske: Linna ja Pro Kapitali vahel sõlmitud leping on ebaseaduslik

Pro KapitalTallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Jaak Juske peab ebaseaduslikuks Tallinna linna ja Pro Kapitali vahel sõlmitud lepingut, mille kohaselt tuleb linnal maksta arendajale 917 tuhat eurot, kui Pro Kapitali soovitud detailplaneeringut ei suudeta järgmise aasta oktoobriks kinnitada.

“Tallinna põhimääruse järgi kuulub detailplaneeringute kehtestamine ja linnale rahaliste kohustuste võtmine linnavolikogu pädevusse. Seega ei ole linnavalitsusel õigust ilma linnavolikogu heakskiiduta selliseid rahalisi kohustusi võtta,“ selgitas Juske olukorra absurdsust. “Selliste kohustuste võtmine muudab planeeringute menetlemise ja avaliku arutelu mõttetuks.”

Selguse saamiseks esitas Juske linnapeale arupärimise, milles soovib linnapealt selgitusi, kes sõlmis kõnealuse lepingu ja kes andis lepingu sõlmimiseks volituse. “Lisaks soovin teada, kas linnavalitsus on arendajatega veel selliseid lepinguid sõlminud ja kui suuri rahalisi kohustusi on linnale võetud. Peale selle ootan linnapealt selgitust, kuidas tagab linn taoliste siduvate lepingute puhul planeeringute menetlusel avaliku arutelu ja avaliku huviga arvestamise,” lisas Juske.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC