Kadrioru ajalooline kortermaja saab uue kuue

Uus Maa Kinnisvarabüroo alustas Kadriorus, Alle 3/Narva mnt 74 asuva arhitektuuri tippu kuuluva arhitekt Edgar Kuusiku projekteeritud korterelamus asuvate korterite müügiga. on ehitatud 1932. aastal ja selle restaureerimis- ja laiendustööd teeb OÜ, kellel on pikaajaline kogemus samalaadsete objektidega. arendajana on Perton Ehituse eesmärk renoveerida ehitis ajastutruult, säilitada hoone ajalooline väärtus. Maja uuendamine lõpeb käesoleva aasta varasügisel.

A.Alle 3/Narva mnt 74 kortermajas on kuus korterit, millest kaks on juba ostjad leidnud. Korterid on suuruses 55 kuni 116 ruutmeetrit. Kolm korterit on ehitatud läbi kahe korruse. Igale korterile on ette nähtud parkimiskoht ja panipaik. Esimese korruse korterite juurde kuulub oma muruplats vahetult korteri kõrval.

Kortereid müüb Uus Maa Kinnisvarabüroo kesklinna konsultant Margit Sild. „Maja on rahvusromantiliste sugemetega ja ostjad on hinnanud selle arhitektuuri. Tänaseks on müüdud kaks korterit ning broneeritud kaks. Samas on veel alles kaks väga toredat korterit, millel mõlemal oma aiaosa, mis kuulub korteri juurde notariaalse kasutuskorra alusel,“ ütleb konsultant Margit Sild .

Perton Ehituse juhatuse liige Marko Bäärs: „Oleme miljööväärtuslikes piirkondades taastanud üle kahekümne maja. A.Alle 3 on avara hooviga eksklusiivne korterelamu Kadrioru pargi vahetus läheduses. ja haljastuse arendamisel pöörame tähelepanu elukeskkonnale tervikuna. Tulevase majaelaniku jaoks oleme püüdnud leida miljöösse sobivad, kuid kaasaegselt kasutajasõbralikud lahendused. Müügikorralduse usaldasime Uus Maale, lähtudes ennekõike nende usaldusväärsusest ja professionaalsusest.“

Vaikses sisetänavas asuv väike kortermaja ehitati 20. sajandi alguses jõukale keskklassile ning seda peegeldavaid algupäraseid jooni püütakse renoveerimise käigus ka esile tuua. Kolmekordsel kuue unikaalse planeeringuga korteriga kivimajal on esinduslik kivist trepikoda ning Narva maantee poole jääv piirdeaiaga ümbritsetud avar tagahoov koos laste mänguväljaku ning väliparklaga.

Valminuna haakub ilusti piirkonnale omaste ajalooliste luksuslike suvilate ning lihtsamate tsaariaegsete elumajade arhitektuuriga. Hoone renoveerimise juures keskendutakse eelkõige maja korrastamisele, mitte selle ümber ehitamisele. Uuendusse läheb pigem “sisuline pool”, mille kujunduses austatakse hoone autentsust, ajaloolisi varjundeid ning arhitektuurset iseloomu.

Kõigi korterite siseviimistluses on kastutatud materjale ja kujundust, mis kannab endas ajastu hõngu. Korterite sisekujunduses domineerib kergelt summutatud koloriit, sanitarruumides on veidi modernismi meenutavad geomeetrilise mustriga plaadid ning sanitaartehnika. Hoovialal säilivad kõik puud. Hoov on kahetasandiline, väliparklat eraldab hoovist madal paekivimüür.

One comment on “Kadrioru ajalooline kortermaja saab uue kuue

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 6 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine