Kai 1 arhitektuurikonkursi võidutöö selgunud

AS poolt korraldatud arhitektuurikonkurss, mille eesmärgiks oli leida hoonestuslahendus Kai 1 kinnistule, on lõpule jõudnud.

6-liikmeline žürii valis üksmeelselt võitjaks Arhitektuuribüroo T. Sooväli OÜ projekti „Ahterpiik“.

„Kavandatud lähtub detailplaneeringuga määratud linnaehituslikest nõuetest ja ebakorrapärasest krundi kujust. Erikujulisele mahule vaatamata on plaanilahendused võimalikult funktsionaalsed ja ökonoomsed. Hoone kompaktne maht on liigendatud sisselõigetega fassaadidel ning tagasiastetega 6.korrusel.

Klaasfassaadid on kaetud horisontaalsete ja vertikaalsete lamellidega. Kui sisselõiked vähendavad suurust visuaalselt, siis lamellid muudavad selle mahu ruumilisemaks ning aitavad kaasa eesmärgiks seatud energiatõhususe saavutamisel“, kommenteeris võidutööd Tormi Sooväli.

Žürii hinnangul oli tegemist läbimõeldud ja hästi ettevalmistatud projektiga, mis paistis silma oma funktsionaalsuse poolest. „Kindlasti oli see ka konstruktiivselt kõige parem lahendus, tasakaalukas ja traditsiooniline. Efektiivne büroopindade kasutus, rendipindade suuruse muutmise ja korterite valgustingimuste parandamise võimalus – kõigele oli mõeldud ja põhjalik eeltöö tehtud“, jäi Tiit Kerem, AS-i juhatuse liige, tulemusega rahule.

„Ahterpiik“ valmis arhitektuuribüroos T. Sooväli OÜ, ja selle autoriteks on Tormi Sooväli, Ahti Peetersoo ja Martin Lepplaan.

Žüriisse kuulusid arhitektid ja Toivo Tammik, Kai 1 omaniku Capital Mill OÜ esindajatena Tanel Samuel ja Silver Neemelo, AS juhatuse liige Tiit Kerem ning Arvo Rikkinen Tallinna Linnaplaneerimise Ametist.

Capital Mill OÜ asutati 2008. aastal eesmärgiga korraldada investeeringuid Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning suurendada nende väärtust kvaliteetse kinnisvarajuhtimise abil. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise ja panganduskogemusega meeskond.

Käesoleval ajal koosneb ettevõtte investeerimisportfell kaubandus– ja büroohoonetest ning mitmetest teistest arendamisele minevatest kinnistutest.

AS on Skanska Oy tütarfirma, mis on Skanska esindus Eestis. Ettevõte on Eesti üks suurimaid ehitusettevõtteid, mis kombineerib kohalikku kompetentsi rahvusvahelise oskusteabega. Skanska tegutseb erinevatel turgudel nii Euroopas, Ameerika Ühendriikides kui ka Lõuna-Ameerikas. Kontsernis töötab ligikaudu 53 000 inimest ning 2012. aastal tähistatakse 125. juubeliaastat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 3 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine