Kai 1 arhitektuurikonkursi võidutöö selgunud

Skanska AS poolt korraldatud arhitektuurikonkurss, mille eesmärgiks oli leida hoonestuslahendus Kai 1 kinnistule, on lõpule jõudnud.

6-liikmeline žürii valis üksmeelselt võitjaks Arhitektuuribüroo T. Sooväli OÜ projekti „Ahterpiik“.

„Kavandatud hoone lähtub detailplaneeringuga määratud linnaehituslikest nõuetest ja ebakorrapärasest krundi kujust. Erikujulisele mahule vaatamata on plaanilahendused võimalikult funktsionaalsed ja ökonoomsed. Hoone kompaktne maht on liigendatud sisselõigetega fassaadidel ning tagasiastetega 6.korrusel.

Klaasfassaadid on kaetud horisontaalsete ja vertikaalsete lamellidega. Kui sisselõiked vähendavad hoone suurust visuaalselt, siis lamellid muudavad selle mahu ruumilisemaks ning aitavad kaasa eesmärgiks seatud energiatõhususe saavutamisel“, kommenteeris võidutööd Tormi Sooväli.

Žürii hinnangul oli tegemist läbimõeldud ja hästi ettevalmistatud projektiga, mis paistis silma oma funktsionaalsuse poolest. „Kindlasti oli see ka konstruktiivselt kõige parem lahendus, tasakaalukas ja traditsiooniline. Efektiivne büroopindade kasutus, rendipindade suuruse muutmise ja korterite valgustingimuste parandamise võimalus – kõigele oli mõeldud ja põhjalik eeltöö tehtud“, jäi Tiit Kerem, Skanska AS-i juhatuse liige, tulemusega rahule.

„Ahterpiik“ valmis arhitektuuribüroos T. Sooväli OÜ, ja selle autoriteks on Tormi Sooväli, Ahti Peetersoo ja Martin Lepplaan.

Žüriisse kuulusid arhitektid Ike Volkov ja Toivo Tammik, Kai 1 kinnistu omaniku Capital Mill OÜ esindajatena Tanel Samuel ja Silver Neemelo, Skanska AS juhatuse liige Tiit Kerem ning Arvo Rikkinen Tallinna Linnaplaneerimise Ametist.

Capital Mill OÜ asutati 2008. aastal eesmärgiga korraldada investeeringuid Balti riikides asuvatesse ärihoonetesse ning suurendada nende väärtust kvaliteetse kinnisvarajuhtimise abil. Ettevõtte asutajateks ning partneriteks on pikaajalise kinnisvara ja panganduskogemusega meeskond.

Käesoleval ajal koosneb ettevõtte investeerimisportfell kaubandus– ja büroohoonetest ning mitmetest teistest arendamisele minevatest kinnistutest.

Skanska AS on Skanska Oy tütarfirma, mis on Skanska esindus Eestis. Ettevõte on Eesti üks suurimaid ehitusettevõtteid, mis kombineerib kohalikku kompetentsi rahvusvahelise oskusteabega. Skanska tegutseb erinevatel turgudel nii Euroopas, Ameerika Ühendriikides kui ka Lõuna-Ameerikas. Kontsernis töötab ligikaudu 53 000 inimest ning 2012. aastal tähistatakse 125. juubeliaastat.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine