Kapitel: Arter kvartali kõrgeimasse hoonesse tuleb Tallinna suurim Spaces paindlike kontorilahenduste ja co-working ala

KapitelTallinna kesklinna Arter kvartalisse tuleb ligi 3000 m² suurune paindlike kontorilahenduste ja co-working ala, mida hakkab opereerima valdkonna juhtiv ettevõte IWG oma kaubamärgiga Spaces. Tallinna suurim Spaces asub Eesti kõrgeima büroohoone 2.-6. korrusel ning mahutab üle 450 töökoha koos erinevas suuruses koosolekuruumide ja puhkealadega. Arter kvartal valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis.

„IWG on oma erinevate töökeskkondade kontseptsioonidega nagu Spaces ja Regus oma valdkonna liider Euroopas ja edukas ka Baltimaades. Juhtiva rahvusvahelise ettevõtte usaldus Arter kvartali vastu teeb heameelt. Arteri väärtused nagu kvaliteetne sisekliima, igapäevane ajavõit tänu heale asukohale, erinevad lisateenused ning keskkonnasõbralikud energialahendused mängisid siin olulist rolli – töötajate heaolu peab olema esikohal,“ ütles Kapiteli projektidirektor Allan Remmelkoor.

„Mul on hea meel laiendada meie koostööd Kapiteliga üle Euroopa ja opereerida Spaces kontseptsiooni ka Arter kvartalis. Tallinn on Baltikumi tehnoloogiapealinnana alati silma paistnud ja selle ettevõtlik keskkond on igati inspireeriv,“ kommenteeris IWG Baltikumi, Gruusia ja Valgevene maajuht Jekaterīna Kosmačeva. „Tallinna esimene Spaces on olnud tohutult edukas alates esimesest päevast ning olen kindel, et linna teine, Spaces Arter saab populaarseks ja hinnatuks mitte ainult oma kontseptsiooni ja teeninduse, vaid ka tänu fantastilisele asukohale Arter kvartalis. Iga Spaces on ainulaadne ning ettevõtted on teretulnud seda kogema ja veenduma, kui hästi see vastab nende vajadustele ärikeskkonna, paindlikkuse, jätkusuutlikkuse ja töötajate rahulolu osas.“

Spaces Arteri mitmekorruseline kontseptsioon pakub trendikat ja hubast töökeskkonda, kus iga korrus tundub miniatuursem ja butiigilikum. Lisaks kontorilahendustele tuleb piisavalt palju koosolekuruume, et rahuldada nii Spaces Arteri liikmete ja külastajate kui ka kogu Arter kvartali vajadused.

Liivalaia ja Juhkentali tänava nurgale kerkiv Arter kvartal koosneb 28-, 15- ja 9-korruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Kokku 38 000 m² üüripinnaga kvartalisse tuleb 29 000 m² kõrgekvaliteedilist büroopinda, 6000 m² erinevaid toitlustus- ja teeninduspindu, 3000 m² üürikortereid, katuseterrassid ning avar linnapark. Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajaduse katavad energiavaiad, kaugküte ning kaugjahutus. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti.

Kvartalisse tuleb kokku 470 parkimiskohta, autopesula ja Eesti suurim – enam kui 100 kohaga jalgrataste siseparkla koos riietus- ja duširuumide ning hooldealaga. Kogu kvartal valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis, sealhulgas uus Veski tänav ja uuendatud Imanta tänavalõik, mis tagavad turvalise ja rahuliku liiklemise kvartali ümbruses.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?