Suur elamispindade turuülevaade kevad 2023

Tõnu Toompark

2023. a kevade haku oluline märksõna on intressimäär. Kerkinud euribor on muutnud finantseerimise varasemaga võrreldes oluliselt kallimaks. See mõjutab nii elamispindade ostjate, üüriinvestorite kui arendajate tegevust. Kuidas käitub selles kontekstis Eesti/Tallinna elamispindade turg?

2023. a veebruarikuine elamispindade turuülevaade heidab kiire pilgu makromajanduse paika pandavale üldisele majanduse suunale. Selle kõrval uurib analüüs, mida teeb finantseerimisturg ja millised riskid varitsevad kinnisvaraturgu laenuturu poolt.

Detailsemalt läheb ülevaade korterite tehingute ja hindade maailma, et varasema liikumise ja hetke keskkonda mõjutavate tegurite baasilt teha järeldused võimaliku tulevikusuundumuste osas.

Eraldi vaatluse all on uute korterite pakkumine, värskete projektide müüki toomise ja müügitempod ning uute korterite hinnad.

Täiendavalt vaatad turuanalüüs, mida teeb üüriturg ja kuidas käituvad üüriinvestorid muutusi täis keskkonnas.

Turuülevaadet käin esitlemas ettevõtetes. Vajadusel teeme esitluse Zoom’i vms rakenduse kaudu. Esitluse tellimiseks palun kontakteeru: Tõnu Toompark, +372 525 9703, tonu@toompark.ee.

Alternatiivina ettevõttes tehtavale turuülevaate esitlusele on võimalik osaleda 02.03.2023 veebiseminarina toimuval Kinnisvarakooli turuülevaate seminaril. Veebiseminarile registreerumine Kinnisvarakooli kodulehel.

Tallinna elamispindade turu trendid talv 2023

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?