Kapitel: Arteri kvartali sarikapeol sündis maailmarekord kiikingus

KapitelEile toimus sarikapidu Tallinna kesklinnas Arteri kvartalis, mille koosseisu kuuluv Eesti kõrgeim büroohoone saavutas täiskõrguse ehk 111 meetrit. Ligi 90% kvartali pindadest on välja üüritud, ankurüürnik on Swedbank. Ligikaudu 150 miljoni eurose koguinvesteeringuga Arteri kvartal ja selle juurde kuuluv park valmivad 2024. aasta kolmandas kvartalis.

Sarikapeo raames sündis ka maailmarekord – kiikingu kiigega täistiiru sooritus 28korruselise hoone katusel ehk 111 meetri kõrgusel. Kaskadöör oli Sergei Vertepov / Ghost Division.

Kvartali südalinna poolseima 15-korruselise büroohoone üürnike seas on advokaadibüroo WALLESS, Eesti start-up Planet42, laevanduse kaubandusteenuste ettevõte Bunker Partner, lisaks avab seal uksed paindlikke kontorilahendusi ja co-working teenust pakkuv Spaces, City Tervisekliinik ning ujula ja spaaga spordiklubi. Kvartali 9-korruselise hoone 58 üürikorteri operaator on Bob W. Kvartali kõrgeimasse ehk 28-korruselisse hoonesse kolib Swedbank 2025. aasta kevadel.

Kapiteli projektidirektor Allan Remmelkoor: “Arteri kvartal ei ole veel valmis, kuid Eesti kõrgeima büroohoone kõrgus on saavutatud ja oleme olulisest verstapostist edukalt möödunud. Loome Arterisse Tallinna kvaliteetseima töökeskkonna ja rõõm on tõdeda, et paljud ettevõtted eesotsas Swedbankiga jagavad meiega samu väärtuseid. Esmaklassiline sisekliima, lai valik teenuseid ja hea asukoht loovad aluse Tallinna uuele ärielu keskusele Arteris.”

Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov: „Arteri kvartal on ehituslikus mõttes vähemalt kümnendi tipp-projekt. Hoonete suur maht, kõrgtehnoloogiliste süsteemide keerukus, BREEAMi nõuetele vastav ehitamine ja platsil igapäevaselt tööd tegeva meeskonna suurus tähendab äärmiselt põnevaid ja parimas mõttes pingelisi tööpäevi. Tallinnasse vaieldamatu maamärgi püstitamine on kordumatu võimalus, mida heas koostöös tellijaga suure uhkusega ellu viia.“

Arteri kvartal (https://arterkvartal.ee) koosneb 28-, 15- ja 9-korruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajaduse katavad energiavaiad, kaugküte ning kaugjahutus. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti.

Kvartalisse tuleb kokku 463 parkimiskohta ja Eesti suurim, enam kui 100 kohaga jalgrataste siseparkla koos riietus- ja duširuumide ning hooldealaga. Kogu kvartal koos linnapargiga valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis, sealhulgas uus Veski tänav ja uuendatud Imanta tänavalõik, mis tagavad turvalise ja rahuliku liiklemise kvartali ümbruses.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus