Kapitel: Arteri kvartalis on 86% pindadest välja üüritud

KapitelTallinna kesklinna kerkivas Arteri kvartalis on 86% pindadest välja üüritud, kvartali ankurüürnikuks on Swedbank. Arteri kvartal ja selle juurde kuuluv park valmivad 2024. aasta kolmandas kvartalis.

Kvartali ankurüürnik Swedbank kolib 2025. aastal oma peakontori Tallinnas Liivalaia tänava tänastelt pindadelt kvartali 28-korruselisse hoonesse, mis on ühtlasi Eesti kõrgeim büroohoone. Swedbanki esinduskontor hakkab paiknema kvartali esimesel korrusel.

Kvartali 15-korruselisse büroohoonesse kolivad advokaadibüroo WALLESS ja laevanduse kaubandusteenuste ettevõte Bunker Partner. Kvartali südalinna poolseimas büroohoones avavad uksed ka erinevad vajalikud teenused: Spaces paindlike kontorilahenduste ja co-working ala, City Tervisekliinik, ujula ja spaaga spordiklubi ning söögikohad hoone esimesel korrusel. Kvartali kolmandas, 9-korruselises hoones avatava korterhotelli 58 üürikorteri operaator on rahvusvaheline majutusettevõte Bob W.

„Rajame Eesti kvaliteetseima töökeskkonna ning tunneme rõõmu, et Eesti ettevõtted väärtustavad oma töötajaid ja kolivad oma büroo Arteri kvartalisse. Koostöös nende ambitsioonikate ettevõtetega jätkame Arteri arendamist ning seal Tallinna ärielu keskuse loomist,“ kommenteeris Arteri kvartalit arendava Kapiteli projektidirektor Allan Remmelkoor. „Oleme tänaseks ehk enam kui aasta enne kvartali valmimist saavutanud väga kõrge täituvuse ning kogu kvartalis on vaba veel vaid mõni korrus. Lisaks esmaklassilisele töökeskkonnale pakume kvartalis töötavatele inimestele igapäevaselt vajalikke teenuseid, seega on kvartalisse eriti teretulnud toitlustuse operaatorid, iluteenuste pakkujad ja ka näiteks notarid.“

Liivalaia ja Juhkentali tänava nurgale kerkiv Arter kvartal (https://arterkvartal.ee) koosneb 28-, 15- ja 9-korruselisest hoonest ning neid ühendavast keskhoonest koos parkimismajaga. Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajaduse katavad energiavaiad, kaugküte ning kaugjahutus. Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti.

Kvartalisse tuleb kokku 470 parkimiskohta ja Eesti suurim, enam kui 100 kohaga jalgrataste siseparkla koos riietus- ja duširuumidega. Kogu kvartal valmib 2024. aasta kolmandas kvartalis, sealhulgas uus Veski tänav ja uuendatud Imanta tänavalõik, mis tagavad turvalise ja rahuliku liiklemise kvartali ümbruses.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika