Kapitel: Viru Keskuse sisearhitektuuri konkursi võitis mainekas arhitektuuribüroo Wingårdhs

KapitelKäesoleva aasta esimeses pooles toimunud rahvusvahelise konkursi Viru Keskuse siselahenduse uuenduseks võitis auhinnatud arhitektuuribüroo Wingårdhs, kelle portfelli kuuluvad ka Põhjamaade suurimad ostukeskused Mall of Scandinavia ning Emporia.

Sel aastal viieteistkümnendat tegevusaastat tähistav Eesti suurima külastatavusega asukoht – Viru Keskus – korraldas suve hakul rahvusvahelise sisearhitektuuri ideekonkursi eesmärgiga viia eelistatud ostu- ja kohtumispaik nii külastajate kui ka kauplejate jaoks uuele tasemele. „Kavandame Viru Keskusesse kvaliteetset, terviklikku ja mahukat toitlustusala ning tõstame senisest veelgi enam fookusesse kasutajamugavuse ja -sõbralikkuse,“ kommenteeris eesseisvaid muudatusi Viru Keskuse juhatuse liige Gertti Kogermann, lisades, et uute atraktiivsete kaubamärkide lisandumine Viru Keskuse kooslusesse on samuti uuenduse oluliseks eesmärgiks.

Konkursil osales nii eesti kui ka välismaiseid arhitektuuribüroosid ning žürii hinnangul esitas sobivaima nägemuse Rootsis tegutsev arhitektuuristuudio Wingårdhs. „Konkursi võitja eristus valdkonnapõhise asjatundlikkuse, lõpptarbija vajadusi arvestava ning keskkonnateadliku ja jätkusuutliku lähenemise poolest. Wingårdhsil on väga tugev kompetents eelnimetatu esteetiliselt kokku vormida,“ lisas Kogermann.

Sisearhitektuurikonkursi võitnud Wingårdhs on 1977. aastal Gert Wingårdh’i poolt loodud arhitektuuribüroo Rootsis, mis on spetsialiseerunud arhitektuurile, linnaplaneerimisele, sisekujundusele ja maastikuarhitektuurile. Wingårdhs’i loominguline pagas ja tööde loetelu on mitmekülgne ja kõrgelt auhinnatud. Valminud projektide hulgas on Göteborgi teaduskeskus Universeum, Rootsi saatkonnad Washingtonis ja Berliinis, Rootsi Rahvusmuuseum Stockholmis, hotell  Blique by Nobis, Põhjamaade suurim ostukeskus Mall of Scandinavia, ostukeskus Emporia ja Saluhall (turg) Malmös jpm. Wingårdhs seab au sisse arhitektuuri kui kunsti, esitab väljakutse luua midagi esmapilgul võimatut ning on võtnud eesmärgiks luua atraktiivseid ja toimivaid keskkondi nii inimestele kui ka ettevõtetele. „Valime hoolikalt, millistest konkurssidest osa võtta ning oleme rahul, et meie nägemus kattus žürii omaga. On au aidata siiani tulemuslikema ja fenomenaalse külastatavusega ostukeskust edasi arendada,“ kommenteeris Gert Wingårdh, lisades, et üle 15 miljoni külastuse aastas teeb Viru Keskusest mitte ainult Eesti külastatavaima ostukeskuse vaid ka asukoha. „Seda on enam kui 11 korda rohkem kui Eestis elanikke,“ lisas ta.

Konkursi võitnud ideeprojektist arendavad nii Wingårdhs kui ka Viru Keskus edasi lõpliku projekti, mis peale ehitustööde lõppemist peaks haripunkti jõudma ja külastajatele täies mahus avatud olema hiljemalt 2021. aasta sügisel.

Rahvusvahelisest sisearhitektuurikonkursist võtsid osa nii eestimaised kui ka rahvusvahelised arhitektuuribürood. Žüriisse kuulusid Hannes Praks (Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuriosakonna juhataja ja professor), Maarja Kask (arhitektuuribüroo Salto), Robert Bishop (arhitektuuri  ja sisearhitektuuri konsultatsioonifirma StudioN), Timo Kokkila (Pontos Group juhatuse liige), Ville Jokela (Pontos Group kinnisvara osakonna juhataja), Taavi Ojala (AS Kapitel juhatuse liige), Taivi Koitla (AS Viru Keskus) ja Gertti Kogermann (AS Viru Keskus).

Viru Keskus on Eesti suurima külastatavusega ostu- ja meelelahutuskeskus. Tallinna südames asuv moekeskus on hinnatud kohtumispaik ning kvaliteetsete kultuuri- ja meelelahutuselamuste pakkuja. Viru Keskuses on üle saja kaupluse ja teeninduskoha, Eesti suurim ning maailma nelja parima raamatupoe hulka arvatud raamatukauplus, Baltimaade suurim ilutoodete piirkond, kohvikud ja restoranid, spordiklubi ning südalinna soodsaim parkimismaja. Viru Keskusele on omistatud Eestis ainus jätkusuutliku hoone opereerimise ja haldamise hõbesertifikaat LEED O&M ning keskuse turundus- ja kommunikatsioonitegevus on pälvinud ligi 40 auhinda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

3 + 3 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.09.2021 Kinnisvara hindamise ABC