KIK valis välja esimesed 7 linna tänavavalgustuse ehitajad

KIK / Keskkonnainvesteeringute KeskusSA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) on ära hinnanud linnades esmajärgus töösse minevate piirkondade ehituspakkumused ning kuulutas välja ehitushangete võitjad. Hanked võitnud 6 ehitusfirma tööde kogumaksumus on 8,34 mln eurot.

Jõhvis kuulutati kõigis kolmes piirkonnas võitjaks AS Energy. Jõhvi on ka linn, kus tänavavalgustuse ehituspakkumine ei ületanud töödeks kavandatud summat, ning tänavavalgustus uuendatakse täies mahus. Ehitustööd Jõhvis lähevad maksma 518 000 eurot.

Paides võitis I ja II piirkonnas ehitushanke AS Energy, kelle kahe piirkonna tänavavalgustuse uuendamiseks oli 1,19 miljonit eurot.

Võrus oli I piirkonna ehitushankes edukaim OÜ Kagu Elekter & OÜ Aigren, II piirkonnas AS Energy. Kahe piirkonna ehitustööd lähevad kokku maksma 1,47 miljonit eurot.

Kuressaares võitis I piirkonna ehitushanke OÜ Sinear & OÜ Estamet ning tööde on 1,71 miljonit eurot.

Valgas ostusus I piirkonna hankes edukaimaks Kagu Elekter & Aigren, kelle oli 1,26 miljonit eurot.
Keilas võitis I piirkonna ehitushanke Eltel Network AS 651 000 euroga.

Haapsalus võitis I piirkonna ehitushanke Eltel Network AS, kelle tööde on 1,6 miljonit eurot.
Ülejäänud piirkondade hangete võitjaid linnades on veel selgitamisel.

Enne lepingute sõlmimist tuleb ära oodata kahenädalane vaidlustusperiood. Kui kõik sujub ning teiste pakkujate poolt otsuseid ei vaidlustata, siis esimesed ehituslepingud saab sõlmida ja ehitustöödega alustada septembri lõpus.

Ehitusnõuete vahepealse muutumise tõttu kujuneb seitsme linna tänavavalgustuse projekt planeeritust kulukamaks ning ehitajad valiti välja nendes linnapiirkondades, kus valgustite vahetusega seotud tööd mahuvad kindlasti eelarvesse. Piirkondade prioriteetsus pandi paika linnade poolt.

Projekti raames saavad Haapsalu, Jõhvi, Keila, Paide, Kuressaare, ja energiasäästliku tänavavalgustuse terviklahenduse. Projekti rahastatakse rohelisest investeerimisskeemist CO2 kvoodimüügi tulu eest Austriale Vabariigile.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

45 − 40 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.05.2022 Kinnisvara arendusprojekti juhtimine