Kinnisvaraanalüüs: Tallinnas ei ole mõtet elada, Eesti pealinn tuleb kolida Valka

ValgaVärske kinnisvaraturu analüüs toob välja, et Tallinnas ei ole mõtet elada. Parim elukoht Eestis on Valga linn, kus korterite tehinguhinnad on Tallinnaga võrreldes 20 korda odavamad. See võiks panna mõtteid mõlgutama pealinna Valka kolimise üle.

Tallinna keskmine korteritehing oli 2015 I kvartalis 87 000 eurot, Valga korteritehingu väärtus 4500 eurot.

„Selline hinnavahe tähendab, et Tallinna inimeste eluasemekuludelt oleks võimalik säästa kolossaalne summa, kui nad kõik Valga linna ümber asustada,“ kirjeldab analüüsi koostaja Tõnu Toompark. „Keskmine korteri ruutmeetrihind Valgas on 94 €/m². See on Tallinnas vaid ühe poeskäigu raha.“

Korterite hindade puhul sobitud pealinna Lõuna-Eestisse viimine hästi Eesti Euroopaga täiendava integreerumise programmi.

„Eesti kuulub Euroopa Liitu, Eesti majandus on tihedalt seotud Euroopa Liiduga. Valga linn asub Brüsselile ja teistele Euroopa pealinnadele sadu kilomeetreid lähemal kui Tallinn. Ainuüksi eurosaadikute transpordikulude kokkuhoid võiks olla argument pealinna kolimiseks,“ tõi Tõnu Toompark välja täiendava konkreetse rahalise kokkuhoiu võimaluse.

Geograafilise soodsa asukoha juures tuleb tähelepanu pöörata klimaatilistele oludele erinevates Eesti paikades.

„On hästi varjatud saladus, et Lõuna-Eestisse saabub kevad kaks nädalat varem kui Põhja-Eestisse. Pealinna Valka kolimine aitaks säästa energiakuludelt. Päikesepaistelisem ilm ja varem õide puhkevad lilled teevad meele rõõmsaks ja vähendavad stressi,“ argumenteeris Tõnu Toompark lisaks.

1. aprillil koostatud ja avaldatud analüüsiga ei ole võimalik lähemalt tutvuda mitte kusagil.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC