Kinnisvaraarendajad peavad eristuma

MajaKäesoleva aasta jooksul on uusi arendusprojekte lisandunud Tallinnas jõudsalt. Alates aasta algusest on Harjumaal müüki tulnud ligi 1000 uut korterit. Nendele lisanduvad veel vähemalt 250 ehituses, kuid veel mitte müügisolevat uut elamispinda. Enamus uutes projektidest on müüki paisatud aasta teises pooles.

Uusi kortereid pakutakse ruutmeetrihinnaga 22 000 kuni 23 000 ja käesoleva aasta jooksul ei ole see number oluliselt muutunud. Pigem on täheldada keskmise hinna tõusu ja seda eeskätt selle arvelt, et kunagised allahinnatud varad müüakse maha ja uued tulevad turule juba kallima hinnaga.

Enamus uutest korteritest on turule tulnud kesklinna piirkonda. Samuti on Põhja-Tallinn ja just Kalamaja piirkond need, kus uusi projekte muudest linnaosadest märksa enam võib leida.

Kinnisvaraarendajate seisukohast vaadatuna on kiire konkurentsi tihenemise olukorras äärmiselt oluline pöörata tähelepanu turu-uuringutele. Tuleb leida, kuidas konkurentidest eristuda, mille poolest konkurentidest parem olla.

Selleks tuleb läbi viia korralik turu-uuring, mis annab vastuse küsimusele, mis on kaup, mida konkurendid pakuvad ja aitab jõuda selgusele, mis võiks olla arendaja enda pakutava tugevad küljed, mis klientideni jõudmisel esile tõsta.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC